Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

11 datorsistēmu tehniķi sacenšas “SkillsLatvia 2022” pusfinālā

2. februārī Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā 11 jaunie datorsistēmu tehniķi sacentīsies nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2022” pusfinālā “Datortīklu administrēšana”. Sešu stundu laikā konkursantiem būs jāuzstāda un jākonfigurē dažādas operētājsistēmas, informē konkursa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par iespēju iekļūt finālā cīnīsies Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Ogres tehnikuma, Rēzeknes tehnikuma, Jelgavas tehnikuma, Rīgas Tehniskās koledžas, Rīgas Valsts tehnikuma, Liepājas Valsts tehnikuma, Ventspils tehnikuma, Daugavpils tehnikuma, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas un Kandavas Lauksaimniecības tehnikuma Saulaines teritoriālās struktūrvienības audzēkņi.

Konkursa dalībniekiem būs jāuzstāda un jākonfigurē Linux, Windows Workstation un Server, kā arī MikroTik maršrutētājs un maršrutētāja tīkla interfeiss, kuru nepieciešams ievietot atbilstošos tīklos. Jāveic arī datortīkla atkļūdošana Cisco Packet Tracer vidē. Topošajiem datortīklu tehniķiem būs jāpielieto savas matemātikas zināšanas arī IP v4 apakštīklu aprēķināšanas uzdevumos. Detalizētu datortīkla atkļūdošanas uzdevumu konkursanti uzzinās konkursa dienā. Darba uzdevumu izpildi un rezultātus vērtēs trīs nozares eksperti.

Nepieciešamo programmatūru un atbalstu konkursam nodrošina Rīgas Tehniskā universitāte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klātienes pusfinālu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra. Pusfināls notiek “zaļajā režīmā”, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības noteikumus un piesardzības pasākumus.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds un līdzfinansē Latvijas valsts projekts “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.