Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

14. maijā notiks tiešsaistes konference „Ģimenes dzīvesspēks: pieredze, pieņemšana un atbalsts”

Sestdien, 14. maijā, no pulksten 14.00 līdz 16.00 notiks tiešsaistes konference „Ģimenes dzīvesspēks: pieredze, pieņemšana un atbalsts”. Tā skars aktuālas ģimenes attiecību, izaugsmes, izglītības un šī brīža notikumus atspoguļojošas tēmas, par kurām konferencē runās zinoši un pieredzējuši eksperti. Tiešsaistes konferenci organizē Latvijas Radio 1 raidījums „Ģimenes studija”, atzīmējot Starptautisko ģimenes dienu, informē Latvijas Radio.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences tiešraide audio formātā būs dzirdama Latvijas Radio 1, savukārt video tiešraidei varēs sekot līdzi sabiedrisko mediju portālā LSM.lv un „Ģimenes studijas” „Facebook” @gimenesstudija kontā, kur klausītāji varēs uzdot arī savus jautājumus. Tiešsaistes konference „Ģimenes dzīvesspēks: pieredze, pieņemšana un atbalsts” pieejama bez maksas.

Konferences mērķis ir izcelt problēmjautājumus, ar kuriem ģimenes saskaras ikdienā un sniegt palīdzošus ieteikumus, kā šīs situācijas risināt gan katram savā ģimenē, gan plašāk kopienā un sabiedrībā. „Pieaugušie visu laiku ir attiecībās ar saviem vecākiem, vienaudžiem un bērniem. „Ģimenes studijai” īpaši rūp paaudžu savstarpējās attiecības un tas, kā šī brīža vecāki var būt atbalsts gan saviem mazuļiem, gan pusaudžiem, gan kā pieaugušie viens otram. Šis pavasaris vēl spilgtāk par pandēmijas laiku rāda, ka dzīve mēdz būt ļoti satraucoša, tāpēc mums vēl svarīgāk kā jebkad šķiet runāt par to, kā vairot savu dzīvesspēku un spēt iedot grūtību pārvarēšanas recepti saviem bērniem. Tas ir kvalitatīvs bezmaksas saturs, kas būs pieejams latviski runājošiem vecākiem visā pasaulē,” atzīst raidījuma „Ģimenes studija” producente Ilze Zvaigzne.

Pasākumā uzstāsies pieredzējuši eksperti, kuri runās par piecām tēmām, kas aktualizējušās gan pandēmijas laikā, gan pieredzot karu Ukrainā. Profesore klīniskajā psiholoģijā Baiba Martinsone stāstīs, kas ir dzīvesspēks un kā vecāki var vairot bērnos spēju pārvarēt grūtības. Savukārt, biedrības „Tēvi” nodarbību vadītājs Lauris Bokišs runās par tēva lomu un pozīciju ģimenē – kā būt un atbalstīt arī, tad, ja vīrietis neredz savu vietu, un cik nozīmīga ir tēta iesaiste, ģimenē ienākot otrajam bērnam. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors Oskars Kaulēns vērtēs, ko bērnam nodara iemācīta bezpalīdzība, un kā no tās izvairīties gan skolas dzīvē, gan ārpus tās, bet sociālantropoloģe Aivita Putniņa skaidros, cik svarīga ir sadzīvošana savā ģimenē un kopienā un kā vardarbības nenosodīšana ģimenē kļuvusi par vienu no Krievijas izraisītā kara priekšvēstures aspektiem.

Konferenci noslēdzot, Bērnu slimnīcas fonda un Pusaudžu Resursu centra vadītāja Liene Dambiņa dalīsies pieredzē par to, kā vecākiem pieņemt to, ka bērni slimo, un kur rast atbalstu un spēku ģimenei, bieži saskaroties ar bērnu veselības izaicinājumiem.

Konferenci vadīs „Ģimenes studijas” žurnālistes Agnese Linka un Mairita Znotiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās laikā jebkuram klausītājam būs iespēja uzdot jautājumus ekspertiem, izmantojot „Ģimenes studijas” sociālo mediju kontus un tiešraides e-pastu: gimene@latvijasradio.lv.

Atbildes uz konferences dalībnieku jautājumiem tiks sniegtas arī video formātā pēc tās beigām un būs pieejamas „Ģimenes studijas” „Facebook” un „Instagram” kanālos. Pēc konferences visi materiāli ikvienam interesentam būs pieejami arī Latvijas Radio „YouTube” kontā.

Konferences „Ģimenes dzīvesspēks: pieredze, pieņemšana un atbalsts” programma:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Plkst. 14.10 Baiba Martinsone (Latvijas Universitātes profesore, psiholoģe) „Kas ir dzīvesspēks un ieteikumi vecākiem, kā to vairot.”;
  • Plkst. 14.35 Lauris Bokišs (biedrības „Tēvi” nodarbību vadītājs, organizators) „Tētis ģimenes ēnā. Kā iekļauties?”;
  • Plkst. 14.50 Aivita Putniņa (sociālantropoloģe, Latvijas Universitātes asociētā profesore) ´ „Sadzīvošana. Vērojumi par attiecībām šodienas Latvijā.”;
  • Plkst. 15.10 Oskars Kaulēns (Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas direktors) „Kā neiekrist iemācītas bezpalīdzības lamatās?”;
  • Plkst. 15.30 Liene Dambiņa (Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja un Pusaudžu Resursu centra vadītāja) „Spēka punkti vecākiem, saskaroties ar bērnu slimošanu”.

Par raidījumu „Ģimenes studija”

Raidījums „Ģimenes studija” jau vairāk nekā 10 gadus skan Latvijas Radio 1 programmā, ik nedēļu sasniedzot 63 tūkstošus klausītāju (Kantar TNS 2021. gada dati). Raidījums skaidro viedokļus un dalās pieredzē par ģimenes vidi un attiecībām, bērnu aprūpi un emocionālo audzināšanu, atpūtas un izklaides iespējām, kā arī izglītības pārmaiņām visos līmeņos. „Ģimenes studija” skan katru darba dienu no pulksten 14.00 līdz 15.00. Raidījums dzirdams Latvijas Radio 1 ēterā, mājaslapā latvijasradio.lv, lielākajās podkāstu vietnēs un Latvijas Radio mobilajā lietotnē. Latvijas Radio ģimenes tematikai veltītais saturs pieejams arī raidījuma „Ģimenes studija” sociālo tīklu kontos – „Facebook” (@gimenesstudija), „Instagram” (@gimenesstudija), Twitter (@Gimenes_Studija).

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.