230 smaiļotāji un kanoe airētāji Lielupē atklāja sezonu (FOTO)

Pēc divu gadu pārtraukuma, kas saistīts ar Covid-19 ierobežojumiem, Jelgavā, kluba KC bāzē Pasta salā atkal notika tradicionālās sezonas atklāšanas sacensības smaiļošanā un kanoe airēšanā, kas reizē ir atklātais Latvijas čempionāts pieaugušajiem un junioriem garajās distancēs un Pavasara kauss jauniešiem, meitenēm, zēniem un senjoriem.

Sacensībās startēja 230 sportisti no 11 Latvijas pilsētām, Lietuvas un Igaunijas. Šoreiz starp viņiem bija arī 12 Ukrainas sportisti, kas dzīvo un trenējas Limbažos un Igaunijā.

Četrkārtējā pasaules čempiona jelgavnieka Aleksandra Avdejeva balvu, ko iegūst labākais smaiļotājs vīriešu konkurencē, piekto reizi izcīnīja limbažnieks Aldis Artūrs Vilde. Airējot ar vidējo ātrumu 15,5 kilometru stundā, 4800 metru garajā distancē viņš ar pavisam nelielu sekundes pārsvaru bija ātrāks par citu limbažnieku – pieckārtēju Olimpisko spēļu dalībnieku Alekseju Rumjancevu. Jāpiebilst, ka uzvarētājs ir dzimis 1997. gadā, bet olimpietis – vienpadsmit gadus agrāk.

No jelgavniekiem medaļas izcīnīja vīrieši kanoisti – Roberts Lagzdiņš un Nils Mediņš, kas attiecīgi ieguva otro un trešo vietu. Arī viņi airēja trīs apļus jeb 4800 metrus. Divos apļos jeb 3200 metru distancē sieviešu konkurencē otrajā vietā ierindojās Katrīna Smiltniece. Starp juniorēm pārliecinoši labākā bija Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) audzēkne Melānija Čamane, kurai ir tikai sešpadsmit gadu. Melānijas treneris Juris Lauris zz.lv paskaidroja, ka viņa audzēkne nolēma startēt sīvākas konkurences apstākļos. Taču Melānijas galvenā konkurente Eiropas junioru sacensību medaļniece Igaunijas sportiste Jelizaveta Fedorova šoreiz startēja un uzvarēja sieviešu konkurencē. Tur Igaunijas sportiste bija par divām sekundēm ātrāka nekā Melānija.

Visu pjedestālu aizņēma treneru Sergeja Bobkova un Borisa Lonska audzēkņi kanosti zēni Mihails Solovejs, Nils Skuja un Vadims Žavaronkovs, kas ir dzimuši 2008. un 2009. gadā. Līdzīgas sekmes bija smaiļotājām veterānēm jelgavniecēm Jeļenai Kurašai un Ilonai Aleksandrovičai.

Savukārt otras vietas izcīnīja jaunieši kanoists Daniels Feofanovs un smaiļotājs Kristiāns Lauris. Starp kanoistiem veterāniem (50 -) labākais bija Ritvars Veilands.

Prieka asaras, finišējot smaiļotājiem zēniem, bira agrākajai jelgavniecei, tagad Ventspils sporta skolas “Spars” trenerei Rutai Šaubergai. Iepriekš zz.lv viņa bija teikusi, ka naudas treniņnometnēm siltajās zemēs nav, pavasaris auksts un vējains, tādēļ uz labiem rezultātiem cerēt ir grūti.

Taču šoreiz zēnu konkurencē ar pārliecinošu finiša spurtu uzvarēja viņas audzēknis Gustavs Tīrmanis. Savukārt ne tik pozitīvu pārsteigumu saviem līdzjutējiem sagādāja jelgavnieks smaiļotājs veterāns Jānis Āboliņš, ko sacensību komentētājs Ervins Vēveris nosauca par “Lielupes lauvu.”