Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

24. februārī aicina pulcēties mītiņā Rīgā Ukrainas atbalstam “Bez Tevis nav uzvaras!”

Asinsizliešana Ukrainā turpinās, un ukraiņi ik dienas varonīgi cīnās par savas valsts neatkarību. Aicinot solidarizēties ar Ukrainas tautu, 24. februāra rītā pulksten 10.00 ikviens aicināts pulcēties pie Brīvības pieminekļa Rīgā, lai stundu ilgā mītiņā paustu savu atbalstu Ukrainai un nosodītu Krievijas uzsākto noziedzīgo un agresīvo karu, informē mītiņa rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas sabiedrība turpina sniegt atbalstu Ukrainas tautai, lai tā uzvarētu šo Krievijas uzsākto karu. Latvijas iedzīvotāji ir snieguši palīdzību ukraiņiem, atverot savas sirdis, mājas durvis, un daloties ar saviem resursiem, palīdzot Ukrainas iedzīvotājiem, kuri šobrīd raduši mājvietu Latvijā, gan tiem ukraiņiem, kuri palikuši Ukrainā. Ne mazāk svarīgi paust atbalstu, skaidri paužot savu nostāju. Tādēļ 24. februāra rītā sanāksim kopā uz stundu – paužot to, ka mēs Ukrainu atbalstīm līdz uzvarai, ka mēs neesam noguruši palīdzēt, un darīsim to tik ilgi, cik tas būs nepieciešams,” pasākuma mērķi skaidro mītiņa organizatoru – Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga.

Biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” valdes locekle Linda Jākobsone-Gavala uzsver: “Esam parādījuši, ka sadarbojoties valsts un pašvaldību iestādēm, uzņēmējiem un nevaldības organizācijām, varam paveikt ļoti daudz. Gan lai palīdzētu cilvēkiem Ukrainā, īpaši šajā aukstajā ziemā, gan lai atbalstītu tos, kuri savas mājas šobrīd raduši Latvijā. Karš turpinās un mūsu palīdzība ir nepieciešama joprojām – mājoklis, dažādi ziedojumi, drauga plecs jaunā skolā, palīdzība iemācīties pirmās frāzes latviešu valodā. Desmitiem nevaldības organizāciju visā Latvijā palīdz Ukrainas bēgļiem ik dienu. Un to turpināsim, cik ilgi tas būs nepieciešams.”

Mītiņu “Bez Tevis nav uzvaras!” vadīs radio ētera personība Magnuss Eriņš un pētnieciskā žurnāliste Olga Dragiļeva. Izskanēs uzrunas no cilvēkiem, kas pēdējo gadu veltījuši palīdzībai un atbalstam Ukrainai. Klātesošos uzrunās Twitterkonvoja izveidotājs Reinis Pozņaks, ukraiņu kopienas pārstāve Tatjana Lazda, kā arī pianists Andrejs Osokins, kurš kopā ar domubiedriem īstenoja projektu “Siltas maltītes ukraiņu karavīriem”. Pasākumā plānotas arī Latvijas amatpersonu uzrunas, tostarp Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna un Latvijas valsts prezidentes Dr. Vairas Vīķes-Freibergas, kā arī Ukrainas valsts amatpersonas uzruna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā piedalīsies mākslinieki Emīls Kivlenieks un Kārlis Kazāks, kā arī dziedātāja no Ukrainas, kura tagad dzīvo Latvijā, Evgenija Nasonova.

Mītiņa tiešraidei varēs sekot līdzi LTV1. Aktuālā informācija par mītiņu tiks publicēta pasākuma Facebook lapā. Mītiņa dalībniekus aicinām ņemt līdzi Ukrainas un Latvijas karogus, kā arī apģērbā iekļaut Ukrainas karoga krāsas. Tāpat organizatori aicina ņemt līdzi dzeltenus un zilus ziedus, kurus varēs nolikt pie Brīvības pieminekļa.

Pasākumu rīko Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar domubiedriem, tostarp biedrībām “Gribu palīdzēt bēgļiem”, Eiropas Kustību Latvijā, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, Latvijas Ukraiņu kongresu un citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Organizatori lūdz dalībniekus būt atbildīgiem un cieņpilni izturēties pret ikvienu pasākumā iesaistīto. Pasākums tiks fotografēts un filmēts.

Dienas gaitā gan Rīgā, gan citur Latvijā notiks arī citi pasākumi Ukrainas atbalstam.

Informācija par pasākumiem Rīgā un visā Latvijā pieejama portālā podiyi.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga jumta nevalstiskā organizācija pilsoniskās sabiedrības un demokrātijas stiprināšanas jomā, kuras misija ir pārstāvēt pilsoniskās sabiedrības, tai skaitā biedrību un nodibinājumu kopējās intereses, kas balstītas uz demokrātijas pamatbrīvībām un cilvēktiesībām. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno vairāk kā 130 biedrus, kas kopumā aptver aptuveni 70 000 privātpersonas.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.