Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

25 gadus pēc Talsu traģēdijas palikuši “baltie plankumi”

Pirms 25 gadiem Talsos Valsts ugunsdzēsības dienesta un policijas svētkos notika nelaimes gadījums, kurā gāja bojā deviņi bērni. Ziņa izplatījās ne vien Latvijā, bet arī pasaulē un laikabiedru atmiņās palikusi ar nosaukumu “Talsu traģēdija”. Tiesāšanās par šo notikumu beidzās vien 2020. gadā. Tomēr šķiet, ka par Talsu traģēdiju kaut kas svarīgs vēl varētu būt nepateikts.
Īsais notikuma izklāsts, kas publicēts vietnē “Vikipēdija”, ir šāds: 1997. gada 28. jūnijā ap pulksten 15.20 Talsos Iekšlietu ministrijas rīkotajos Ugunsdzēsēju un policijas svētkos, 19 metru augstumā lūstot un tad krītot autopacēlāja grozam, dzīvību zaudēja deviņi bērni. 13 cilvēki, tostarp 11 bērni, tika ievainoti. Pacēlājs bija novietots uz automašīnas KamAZ bāzes. Tālāk skaidrots, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieku uzdevums svētkos bijis ar šo pacēlāju, kas domāts ugunsdzēsēju darbībai kaujas apstākļos, pacelt gaisā operatīvā dienesta automašīnu “bākugunis, kas būtu kā simboliska ugunsdzēsēju un policijas svētku lāpa”. Taču pacēlājs tika izmantots pavisam citiem mērķiem – tā grozā ļāva iekāpt cilvēkiem, un grozs tika pacelts apmēram 30 metru augstumā, lai iekāpušie varētu aplūkot pilsētas panorāmu. Vēl seko piebilde, ka instrukcija paredzēja, ka grozā drīkst atrasties ne vairāk kā četri pieauguši cilvēki, bet liktenīgajā brīdī tajā atradās 22 cilvēki, no kuriem vairākums bija bērni. Pacēlāja strēle neizturēja slodzi, un visi nokrita uz asfalta.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.