Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

3. jūnijā notiks “Veselīga dzīvesveida aktivitāšu rallijs ģimenēm”

Lai mudinātu ģimenes piekopt veselīgu dzīvesveidu, 3. jūnijā skvērā aiz Jelgavas kultūras nama norisināsies “Veselīga dzīvesveida aktivitāšu rallijs ģimenēm’’, informē pašvaldība. Pasākums norisināsies no pulksten 11 līdz 14.30 un dalība tajā ir bez maksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā pieejamās stacijas:

  1. Fizisko aktivitāšu stacija “Iegriez un ieskrienies!”. Stacijā katram dalībniekam būs jāgriež laimes rats, kurā redzami dažādi fizisko aktivitāšu vingrinājumi. Taču vingrinājums nav jāpilda pašam, bet gan izvēlētajam ģimenes loceklim.
  2. Fizisko aktivitāšu stacija “Tārpiņš”. Šī stacija būs veidota kā stafetes/šķēršļu joslas uzdevums, kurš jāpaveic visiem kopā (neatāķējot rokas vai citu pozīciju, kāda tiks noteikta sākumā). Aktivitāte trenēs gan veiklību, gan sadarbošanos komandā.
  3. Fizisko aktivitāšu stacija “Dullais zilonis”. Dalībniekam galvā tiks uzvilkta cepure ar piešūtu zeķubikšu staru un tenisa bumbiņu. Šķēršļu joslā tiks izlikti dažādi priekšmeti, kurus skrējiena laikā zilonim ar snuķi jāapgāž – katrs skrējējs drīkst nogāzt vienu priekšmetu vienā reizē. Stafeti skrien tik ilgi, kamēr tiek apgāzti visi priekšmeti. Uzdevuma laikā tiek trenēta koordinācija.
  4. Fizisko aktivitāšu stacija “Dzīvās piramīdas”. Stacijas vadītājs piedāvā izvilkt kartiņu, uz kuras ir uzzīmēta kāda figūra no cilvēkiem. Attēlotā figūra ir jāizveido. Ģimenei kopā ir jāizveido trīs piramīdas. Tiek trenēta gan sadarbība komandā, gan līdzsvars.
  5. Fizisko aktivitāšu stacija “Tieši mērķī” – attīsta precizitāti mešanā, mēģinot trāpīt bumbiņas spainī vai riņķīšus uz koka stabiņa. Trāpot bumbiņu mērķi, tiek piedāvāts uzpūst lielos ziepju burbuļus.
  6. Veselīga uztura stacija “Produktu grozs”. Tajā tiks piešķirtas dažādu produktu kartītes un tās būs jāievieto pareizās produktu grupas grozā, līdz tām aizskrienot.
  7. Veselīga uztura stacijā “Cukura seifs” ģimenes galvenais uzdevums ir uzzināt, cik daudz cukura slēpjas limonādes pudelē, atverot seifu un nosverot cukura paciņu. Lai uzzinātu seifa kodu, ģimenei ir jāatmin mīklas, kas saistītas ar ēdienu. Par atminēto mīklu tiek saņemts viens koda cipars.
  8. Psihoemocionālās veselības stacijā “Cik labi tu pazīsti savus ģimenes locekļus?” tiks uzdoti jautājumi, piemēram, “Kurš no rītiem parasti ir īgnāks?”, “Kurš vairāk runā pie vakariņu galda?” – pārī būs aizklātas acis un katrs varēs norādīt vai nu uz sevi, vai arī uz otru.
  9. Psihoemocionālās veselības stacija “Citādais Aliass” – ģimene velk kartiņu, uz kuras ir rakstīts kāds ar ģimeni saistīts notikums/svētki. Trīs minūšu laikā ģimene, izmantojot piedāvātos mūzikas instrumentus sagatavo īsu skaņdarbu.

Pasākuma dienā, 3. jūnijā, būs jāreģistrējas informācijas teltī. Reģistrācija sāksies no pulksten 11.

Komandām jāņem vērā, ka visu staciju ieziešana aizņems aptuveni stundu. Ktivitātes noslēgsies pulksten 14 bet jau 14.15 notiks izloze, kurā starp ģimenēm, kas būs piedalījušās rallijā, izlozēs piecas dāvanu kastes ar pārsteiguma balvām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums notiks Eiropas Sociālā fonda projekta  “Veselības veicināšana Jelgavā’’ (Nr. 9.2.4.2/16/I/085) gaitā.

Foto: pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.