Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

6 iemesli, kāpēc uzņēmumam uzstādīt video novērošanas kameras

Foto: daniel-zh, Pexels

Nav noslēpums, ka video novērošanas kameras vairs nav ekstra, bet gan dzīves nepieciešamība. Uzņēmumiem novērošanas kameras ir tā saucamā “must have” lieta, kas var samazināt ne tikai zādzību risku, bet arī sniegt daudzus citus ieguvumus. Vēlies uzzināt kādus? Turpini lasīt rakstu, kurā apkopoti svarīgākie iemesli par to, kāpēc uzņēmumiem uzstādīt gan iekštelpu, gan āra novērošanas kameras.

Samazināts zādzību un vandālisma risks

Pašsaprotami, bet tajā pašā laikā tik ļoti nepieciešami. Ja vēlies pasargāt savu uzņēmumu no liekiem zaudējumiem, kas dažkārt var būt mērāmi ne tikai simtos, bet pat tūkstošos, labāk parūpēties par drošību jau laikus. Pat, ja noziegums būs noticis, būs vieglāk saprast notikuma apstākļus, kā arī identificēt iespējamos vainīgos, lai pēcāk tos sauktu pie atbildības, un nozagtās lietas vai naudu atgūtu.

Novērošanas kamera – klientu un darbinieku drošība

Darbinieku un klientu drošībai vienmēr ir jābūt pirmajā vietā un tas ir uzņēmēja pienākums to nodrošināt. Bez pietiekošas drošības sistēmas neviena no pusēm nejutīsies droši. Kaut vai situācija, ka uzņēmuma telpās kādam no klientiem tiek nozagta kāda personīgā manta. Bez video novērošanas kamerām vainīgo būtu gandrīz neiespējami identificēt un atrast. Savukārt klients var vainot uzņēmumu vai būt vīlies tajā, ka tas nenodrošina drošību savās telpās.

Vienmēr redzi, kas notiek uzņēmuma telpās

Dodies komandējumā vai nevari vienmēr atrasties uz vietas uzņēmumā? Daudzus uzņēmuma vadītājus šādās situcijās var pārņemt stress un domas “vai viss notiek kā vajag” – vai darbinieki strādā, vai tiek nodrošināta drošība utt. Kaut vai situācija, kad vēlies pārbaudīt vai prece ir izvesta no noliktavas un nodota transportēšanai klientam. Šādās situācijās video novērošanas kameras var sniegt sirdsmieru. Nakts laikā, lai no mājām redzētu, kas notiek uzņēmuma telpās, vislabākās ir wifi vai ip kameras jeb tā sauktās tiešsaistes kameras, kurām vari piekļut pat no telefona.

Zemākas drošības izmaksas

Foto: Pixabay

Iegādājoties video novērošanas kameras, tā ir vienreizēja investīcija, kas atmaksājas pat īsākā laika periodā, līdz ar to samazinot arī kopējās drošības izmaksas. Ja uzņēmumam ir plašas telpas vai teritorija, nav nepieciešami vairāki naktssargi. Visu teritoriju, izmantojot, piemēram, wifi āra kameras vienlaicīgi var pārredzēt viens sargs no kontroltelpas, kurā izvietoti ekrāni ar visām kamerām.

Lai izvairītos no nepatiesām klientu sūdzībām vai krāpšanas

Zādzības nav vienīgais noziedzības veids. Krāpnieki laika gaitā ir kļuvuši gudrāki un nereti, lai iegūtu kāroto mantu vai pat naudu, apmelo uzņēmumu negodprātīgā uzņēmējdarbības praksē – apgalvo, ka sniegtais pakalpojums ir bijis nekvalitatīvs vai arī tikusi pārdota jau bojāta prece. Šādos gadījumos ir jāmeklē jebkādi varianti, kā pierādīt taisnību, un pat viens video ieraksts no wifi kameras var izglābt uzņēmumu no pamatīgām juridiskām problēmām un pat nepatiesi izveidotas neslavas.

Negodprātīgu darbinieku pārbaudīšanai

Foto: Pixabay

Neviens nav pasargāts kā no ārējiem, tā arī iekšējiem draudiem. Lai kā to negribētu atzīt, bet tomēr viens no draudiem var būt arī darbinieku negodprātīga rīcība. Piemēram, uzņēmuma ražotās produkcijas vai darba instrumentu zagšana. Šādos gadījumos vainu nav iespējams uzreiz pierādīt, ja vien nav tiešu pierādījumu. Novērošanas kamera var atrisināt situāciju.

Šobrīd video novērošanas kameras vairs nav luksusa prece, bet gan visiem pieejams drošības elements, kas var paaugstināt drošību un līdz ar to arī samazināt riskus. Pat, ja pavisam mazam uzņēmumam kameras var būt samērā liela investīcija, iesakām sākt, uzstādot kaut vai āra bezvadu novērošanas kameras, kas būs kā pirmais lielais solis ceļā uz uzņēmuma īpašuma drošību un savu sirdsmieru.

Plašs video novērošanas kameru klāsts pieejams internetveikalā 1a.lv, kur atradīsi vairāk nekā 400 dažādu veidu un modeļu kameras, par pieņemamām cenām. Ieskaties un investē sava uzņēmuma drošībā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.