Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

7 iemesli, kāpēc ikvienam uzņēmējam ir nepieciešams savs grāmatvedis

Vienalga, vai pagaidām vēl esi jauns uzņēmējs vai jau pieredzējis vadītājs, grāmatveža nolīgšana, lai parūpētos par tavām finansēm, ir prātīga doma. Veiksmīgi rīkoties ar finansēm nav pa spēkam ikkatram, it īpaši, ja uzņēmuma darbības principi ir sarežģīti.

Katram cilvēkam – galu galā – ir savas stiprās un vājās puses. Ja neesi dzimis matemātiķis vai finansists, labāk šos pienākumus uzticēt profesionāļiem. Lūk, kāpēc ikvienam uzņēmējam ir nepieciešams savs grāmatvedis.

Ietaupi laiku

Lielai daļai cilvēku sava uzņēmuma veidošana saistās ar sapņu piepildīšanu – jauna, inovatīva produkta radīšanu vai vēl nebijuša pakalpojuma piedāvāšanu. Lai izdzīvotu skarbajā biznesa pasaulē, ir nepieciešams liels entuziasms un, protams, arī drosme. Taču lielākā daļa uzņēmēju parasti nesapņo par finanšu pārskatu veidošanu vai nodokļu rēķināšanu.

Ja uztici grāmatvedības veikšanu profesionālim, tad varēsi koncentrēt savu uzmanību uz patiesi svarīgiem procesiem (tostarp naudas pelnīšanu). Savukārt grāmatvedis parupēsies par to, ka vari to darīt bez liekiem satraukumiem. Laiks ir nauda – šī ir labi zināma patiesība. Neiznieko to uz darbībām, kuras kāds varētu paveikt efektīvāk!

Esi informēts par jaunumiem

Nodokļiem ir slikta īpašība – tie nepārtraukti mainās. Neņemot vērā izmaiņas, ir iespējams iekulties ievērojamās nepatikšanās (un finanšu problēmās). Profesionāļu piedāvāti grāmatvedības pakalpojumi garantē, ka termiņi tiks ievēroti un būsi samaksājis visu nepieciešamo summu.

Ja ikdienā aktīvi neseko līdzi izmaiņām nodokļu jautājumos, var būt grūti izprast, kā veiksmīgāk pārvaldīt uzņēmumu. Pieredzējis grāmatvedis šo darbiņu padarīs krietni vieglāku.

Maksā mazāk

Tu, iespējams, prāto, ka grāmatveža algošana ir dārga. Padomā vēlreiz! Labs grāmatvedis spēs atrast visas iespējas, ar kurām potenciāli vari ietaupīt naudu. Kā tas ir iespējams? Daudz un dažādos veidos, tostarp izvērtējot visus izdevumus, kurus vari likumīgi norakstīt.

Tas nozīmē, ka ne tikai tavi nodokļu maksājumi kļūs mazāki, bet arī maksa par grāmatvedības pakalpojumiem, iespējams, tiks nosegta ar šo starpību.

Saņem atbalstu uzņēmējdarbībā

Iespējams, ka būt individuālajam komersantam tev vairs nav izdevīgi. Tā vietā apdomā variantu darboties ar citu uzņēmējdarbības formu. Ja neesi eksperts biznesa jautājumos, šādus lēmumus pieņemt nav vienkārši. Grāmatveži ir vajadzīgi ne tikai tāpēc, lai palīdzētu ar finansēm. Viņu atbalsts var uzlabot visa uzņēmuma darbību.

Ja nupat esi sācis darboties , grāmatvedis var pārbaudīt tavus finanšu plānus un nākotnes prognozes. Uzņēmumam augot, pieredzējis speciālists var norādīt pieejamās iespējas un vēlamo virzienu, kādā nepieciešams veikt izmaiņas struktūrā.

Aizmirsti par kaitinošiem pienākumiem

Vai zināji, ka savu kontu pārvaldību vari nodot savam grāmatvedim? Tu joprojām būsi juridiski atbildīgs par savu finanšu precizitāti, taču grāmatvedis varēs veikt visas nepieciešamās darbības, piemēram, nodokļu deklarācijas aizpildīšanu, komunikāciju ar VID un citām valsts institūcijām, pārskatu sagatavošanu u.c., tavā vietā.

Tas nozīmē, ka tu varēsi aizmirst par sarežģītajiem pienākumiem pilnībā.

Izklājlapas, rēķini un nodokļu deklarācijas nav piemērotas it visiem. Ja pat ideja par konta atvēršanu tev rada galvassāpes, grāmatveža nolīgšana ir prātīga doma. Pieredzējis speciālists ne tikai uzturēs kārtību tavā uzņēmumā, bet arī sniegs tev papildu pārliecību, ka nesaņemsi sodu par maksājumu kavējumiem.

Uzņēmuma radīšana un vadīšana ir aizraujošs process, it īpaši, ja tā darbība ir saistīta ar tavu sirdslietu. Radošo procesu diemžēl nereti aizēno finanšu jautājumi. Par laimi – mūsdienās ir daudz iespēju, kā atvieglot savu ikdienu. Viena no tām – izmantot grāmatvedības pakalpojumus.

Ja meklē uzticamu grāmatvedi, kurš parūpēsies par tava uzņēmuma drošību, izvēlies SIA “Breicis”. Vairāk informācijas meklē šeit.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.