Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Agrofirmas “Tērvete”” attīstībā šogad plānots investēt 10 miljonus eiro

AS “Agrofirma “Tērvete”” attīstībā šogad plānots investēt 10 miljonus eiro, aģentūrai LETA sacīja kompānijas valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus viņš norādīja, ka projektos, kas šobrīd ir projektēšanas stadijā un kuru realizācija plānota 2024.-2025.gadā,  investīcijas veidos 5,5 miljonus eiro.

Dominieks sacīja, ka uzņēmumā šogad plāno uzstādīt biometāna un sašķidrinātā biometāna (LNG) ražošanas iekārtu ar jaudu 800 kubikmetru stundā biogāzes attīrīšanai, saules parku ar jaudu trīs megavati stundā, kā arī izveidot uzņēmuma iekšējās elektroenerģijas sadales tīklu pašpatēriņa nodrošināšanai.

Tāpat plānots optimizēt sējumu platību atbilstoši uzņēmumā ražoto produktu klāstam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dominieks norādīja, ka šogad tiks projektēta arī digestāta pārstrādes līnija ar jaudu 140 000 tonnu gadā un CO2 pārtikas kvalitātes gāzes ražošanas līnija ar jaudu 7000 tonnu gadā.

“Agrofirmas “Tērvete”” valdes priekšsēdētājs arī atzīmēja, ka piena cenu svārstības būtiski ietekmē uzņēmuma apgrozāmos līdzekļus, kā arī iespēju saņemt un uzņemties jaunas kredītsaistības uzņēmuma piena lopkopības un citu nozaru tālākai attīstībai, piemēram, slaukšanas iekārtu robotizācijai.

“Agrofirma “Tērvete”” mēnesī saražo apmēram 1600 tonnu svaigpiena, tostarp 95% tiek pārdoti Lietuvā. Kompānijas ganāmpulkā ir 2200 slaucamo govju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Agrofirma “Tērvete”” 2021.gadā strādāja ar 10,032 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 12,9% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa samazinājās 6,6 reizes – līdz vienam miljonam eiro.

Kompānija reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 1,592 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. “Agrofirmas “Tērvete”” patiesie labuma guvēji ir Andris Paškausks, Jānis Paškausks un Vitauts Paškausks.

Foto: “Facebook” un agrofirma “Tērvete”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.