Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz leģendu nakti Jelgavas novada pilīs un muižās

Tradicionālo pasākumu “Leģendu nakts 2022” organizē Latvijas Piļu un muižu asociācija, lai popularizētu kultūrvēsturisko mantojumu un atvērtu muižu durvis visplašākajam apmeklētāju lokam, iepazīstinot interesentus ar katras muižas īpašo vēstures stāstu un šodienas darbību. Šogad Leģendu nakts notiks 29. oktobrī, un tās centrālā tēma būs burvestības, maģija un zinātniskie atklājumi, ar kuriem bagāts bijis 19. gadsimts un kuri pa dažādiem ceļiem nonākuši arī Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī Jelgavas novada muižas 29. oktobra vakarā aicina ciemos iepazīt to īpašo vēsturi un leģendas, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Lielplatones muižā

Lielplatones muižas vešūzī no pulksten 19 līdz 22 darbosies vešerienes ar seno veļas mazgāšanas tradīciju demonstrējumiem, muižas kungu mājā būs iespēja vērot vēsturisko deju kolektīva “Senvedere” priekšnesumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elejas muižas parkā un Tējas namiņā

No pulksten 18 līdz 22 muižas parkā būs ekskursijas, bet Tējas namiņš aicinās iesaistīties radošās aktivitātēs.

Vilces muižā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No pulksten 18 līdz 22 muižā ciemosies īpašais viesis barons fon Minhauzens ar svītu no Duntes muižas un gaišreģis Aleksandrs Kaljostro. Dāmas posīsies baroneses ballei, varēs noklausīties Firsta madāmas stāstus par Vilces muižu. Vērīgajiem būs iespēja tikt arī pie balvas.

Staļģenes muižā

Apmeklētājiem piedāvās pasākumu “Saimes ļaužu gara spēks”. Izglītības, kultūras un sporta centra “Līdumi” telpās no pulksten 19 līdz 20 latviešu spēka dziesmas izpildīs folkgrupas “Dārdi”. No pulksten 20 līdz 23 notiks vakarēšana – sadziedāšanās, muzicēšana, radoša darbošanās – kopā ar folkloras kopu “Liepāre” Staļģenes muižas vēsturiskās ekspozīcijas telpās. Noslēgumā no pulksten 20 līdz 23 Staļģenes muižas parkā būs iespēja atstāt līdzpaņemtu svecīti vai simbolisku mielastu senču gariem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vircavas muižā

No pulksten 18 līdz 23 muiža piedāvās “Brīnumi no gaisa nekrīt, brīnumus radām mēs paši!”, lai leģendu nakti piedzīvotu caur smaržām, garšām, mūziku un gaismēnām. “Muižas istabās” varēs baudīt mūziku, gleznas, senās dejas, būs arī izklaide bērniem. Tāpat gaidāma andele, radošas meistarklases, mūzika un naksnīgas pastaigas muižas parkā.

Zaļajā (Zaļenieku) muižā

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 18 būs tikšanās ar sertificētu dziednieci Dr.oec. Edīti Igauni, bet pulksten 21 pils zālē varēs vērot iluzionistu Pecolli izrādi ģimenēm “Ceļojums uz Brīnumzemi”.

Tā ir aizraujoša izrāde, kurā apvienoti dažādi jautri burvju triki. Izrādes skatītājiem ir iespēja virtuāli apceļot Iedomu zemes planētas un iepazīties ar tur dzīvojošajiem brīnumdariem, ar kuriem notiek neticamas burvestības – no piena tiek uzburts sniegputenis, kāds tētis no publikas tiek pārvērsts par bēbīti, Mērija Popinsa lidinās ar savu lietussargu, kāds no publikas pārvērtīsies par Hariju Poteru un apgūs burvestības, no Džungļu grāmatas planētas ierodas gudrā čūska, kas māk kāršu trikus, virs skatuves pēkšņi sāk lidināties galdiņš un citi brīnumi.

No pulksten 19 līdz 21 muižas ratnīcā – veidošanas darbnīcā būs skatāma izstāde “Pils istabu noslēpumainie dārgumi”.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.