Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz Lūcijas Ņefedovas 90 gadu jubilejas pasākumu ciklu “Lūcija. Kas mīl…”

Gunāra Priedes lugā “Udmurtijas vijolīte” ir vārdi: “Tu esi ierakstīts manā biogrāfijā, tāpat kā es tavējā, un par to var nerunāt, bet aizmirst to nevar un padarīt par nebijušu nav iespējams.”. Režisorei Lūcijai Ņefedovai veltītā vakara nosaukumā citāts gan mazliet pārfrāzēts, bet būtība paliek – Lūcija Ņefedova ir lieliem burtiem ierakstīta katra cilvēka biogrāfijā, kurš var saukt viņu par savu teātra skolotāju, un, pavisam iespējams, arī uzticīgo skatītāju biogrāfijās, kas cauri gadiem dzīvojuši līdzi iestudējumiem viņas režijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad Lūcija Ņefedova svinētu 90. dzimšanas dienu, un ar Jelgavas valstpilsētas finansiālu atbalstu viņai par godu notiek pasākumu cikls “Lūcija. Kas mīl…”. Režisores piemiņas svinēšana aizsākās viņas vārda dienā 13. decembrī ar viņas studentu atmiņām un iemīļoto dziesmu dziedāšanu un turpinās viņas dzimšanas dienā, 3. februārī, informē Ādolfa Alunāna memoriālā muzeja vadītāja Elīna Skutele.

No 3. februāra līdz 12. martam Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā būs apskatāma piemiņas izstāde “Režisorei Lūcijai Ņefedovai 90” pasākumu cikla “Lūcija. Kas mīl…” ietvaros.

Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā, kura dibināšanā liels Lūcijas Ņefedovas nopelns, piektdien, 3. februārī, pulksten 18.00 tiks atklāta viņai veltīta izstāde, kurā būs iespējams ieskatīties lielā mūžā caur teātra prizmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pulksten 19.00 vakars turpināsies ar piemiņas sarīkojumu “Mēs esam ierakstīti viens otra biogrāfijā”.

Lūcija Ņefedova pati par Ādolfa Alunāna Jelgavas teātrī pavadīto laiku rakstīja: “Tas ir liels un reizē arī mazs laika sprīdis, bet šie gadi ir bijuši mīlestības pilni. Iemīļots teātris, tā kolektīvs un lomu varoņi. Esam strādājuši, atraduši un pazaudējuši, bet visiem šiem gadiem cauri mūs vadījusi mīlestība uz teātri un cilvēkiem.”

Vakara gaitā, godinot režisori un viņas mūžā tik nozīmīgo teātri, apmeklētāji varēs skatīties fragmentus no dažādu laiku iestudējumiem Lūcijas Ņefedovas režijā. Starp iestudējumiem būs fragmenti no Annas Brigaderes lugas “Maija un Paija” ar Ilvu Zvilnu, Zaigu Zariņu un Jāni Dūrēju, Eleonoras Hārperes Porteres romāna “Pollianna” dramatizējuma, kur bērnībā titullomā atgriezīsies Līga Martinenko, Jāņa Dreslera jestrajā “Burbuļmātes priekos un bēdās” Burbuļmātes tēlā vēlreiz iejutīsies Liene Strauta, no Saulcerītes Vieses un Jūlija Bebriša lugas “Zvaigzne iet un deg, un…” uz mirkli atkal izkāps Aspazija un Rainis Lindas Baumanes un Ilmāra Dūrīša atveidojumā un Anšlava Eglīša “Kazanovas mēteli” sev ap pleciem vēlreiz apliks Maija Matisa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar lomām, kuras ierakstītas to spēlētāju biogrāfijās, vēlreiz tiksimies ar gaviļnieci iestudējumos, kas ierakstīti viņas biogrāfijā. Un, kā Gunārs Priede rakstīja, būsim droši, ka aizmirst to nevar un padarīt par nebijušu nav iespējams.

Vietu skaits uz 3. februāra pasākumu ir ierobežots. Bezmaksas ielūgumus iespējams saņemt Jelgavas kultūras nama kasē. Izstādē ieeja bez maksas ir atklāšanas dienā – pārējā laikā ir parastā maksa – 0,70 eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.