Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aiju iemīlēju toreiz putenī

50 gadu kopā laulībā, 30 darbā – tādas gadadienas šogad atzīmējamas Jelgavas zelta pārim Jānim un Aijai Rancāniem. Liktenīgs viņiem izrādījies gada aukstākais mēnesis – janvāris. Tad pa īstam uzplauka attiecības, pēc tam tika svinētas kāzas, un vēl pēc laika pasaulē nāca dēls. Aizvien viens otru sirsnīgi slavē, labus vārdus ilgi nemeklējot. Dzīves klupieniem tiek pāri ar atmiņām par kopdzīves skaistajiem mirkļiem un ir lepni, ka cauri daudzām krīzēm viņu uzņēmums “Rūķītis” joprojām turas.
Satikšanās saldumu veikalā
Jelgavas Tirdzniecības pārvaldes veikals bija Aijas pirmā īstā darbavieta. Baltā halātā un cepurītē viņa arī todien, kā ierasts, rosījās aiz letes. Jānis bija students, taču jau piestrādāja par metodiķi sporta pārvaldē. Tā bija sieviešu diena, un viņam kā jaunākajam darbiniekam bija jāsarūpē dāvanas 8. martā. Izlēmis, ka īsti labas būs konfektes.
“Kamēr es tur stāvu un izvēlos, redzu – viena meitene, ļoti glīta, kārtīgi ģērbusies. Darbīga, turklāt arī skaista. Pie sevis nodomāju – šis varētu būt īstais cilvēks, ar kuru runāt par visām lietām,” stāsta Jānis. Taču iepazīšanās tai dienā nenotika, un Jānim drīz vien bija jādodas dienestā.
Sportisko panākumu (un tādu Jānim ir patiešām daudz) dēļ armijā viņam bija priekšrocības – tika arī ārpuskārtas atvaļinājums. Bija nodienēti vien trīs ar pusi mēneši, un Jānis bija tik priecīgs, ka varēja atgriezties Jelgavā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.