Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aizvadīta Jelgavas 758. dzimšanas diena

Ar moto “Mēs esam Jelgava” nosvinēta pilsētas 758. dzimšanas diena, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētku ietvaros sveikti Zelta un Dimanta pāri, skolēni par sasniegumiem mācību olimpiādēs un konkursos, pasniegti pilsētas augstākie apbalvojumi, bet teju 6000 metrus garajā gājienā piedalījušies gandrīz 10 000 dalībnieku. Iedzīvotāji svētku nedēļas nogalē baudīja arī koncertus, teātri, sporta aktivitātes un citas izklaides.

Svētku gaidītākais un grandiozākais notikums kā ierasts bija svētku gājiens, kurā krāšņos tērpos un ar dažādiem priekšnesumiem savu piederību pilsētai apliecināja izglītības iestādes, mākslinieciskie kolektīvi, sporta klubi, uzņēmumi un citas organizācijas. Jāpiebilst, ka gājienu papildināja arī transportlīdzekļi.

Piektdienas un sestdienas vakarā jelgavniekus Hercoga Jēkaba laukumā priecēja Latvijā pazīstamu mūziķu uzstāšanās, taču līdz šim pilsētas svētkos nepiedzīvots notikums bija kopīga pasaules hokeja čempionāta Latvijas izlases spēļu skatīšanās uz lielā ekrāna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētkus Jelgavā apmekēja arī ciemiņi no sadraudzības pilsētām – Rieijmalmezonas (Francija), Nakas (Zviedrija), Bjalistokas (Polija), Šauļiem (Lietuva) un Kārmelas (ASV). Ar Kārmelu sadarbības līgums parakstīts vien pagājušajā gadā. Ārvalstu delegācijas Jelgavā viesojas no 25. līdz 28. maijam, šajā laikā piedaloties arī pilsētas svētku aktivitātēs un kopā ar pašvaldības pārstāvjiem pārrunājot sadarbības aktualitātes.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.