Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Akcijā “#WhiteFriday” saziedoti 161 300 eiro

Labdarības akcijā “#WhiteFriday” saziedoti 161 300 eiro vairāk nekā 90 labdarības un nevalstiskajām organizācijām, kurām šobrīd īpaši nepieciešams finansiāls atbalsts, informēja “Mobilly” mārketinga projektu vadītāja Anete Freimane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā labdarības organizācija “Ziedot.lv” kopā ar uzņēmumu “Mobilly” jau ceturto reizi īstenoja ziedošanas akciju “#WhiteFriday”, kuras mērķis bija veicināt vairāk nekā 90 dažādu labdarības un nevalstisko organizāciju ikdienas darba atbalstu un akcentēt regulāra ziedojuma nozīmi.

Akcija aizsākās 2020.gadā kā atbilde vispasaules “Black Friday” iepirkšanās drudzim, kad tās organizatori pirmo reizi mudināja iedzīvotājus iepirkšanās vietā izbaudīt īstu ziedošanas azartu un izcelt labos darbus, ko, par spīti ikdienas izaicinājumiem, veic dažādas pašmāju organizācijas. Pēc Freimanes paustā, to skaits ik gadu turpina pieaugt, un pieaug arī akcijas laikā ziedotā naudas summa, kas liecina par iedzīvotāju vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem arī ekonomiski grūtākos brīžos. 

Pagājušā gadā saziedotā summa pārsniedza 84 000 eiro, un šoreiz tā ir uz pusi lielāka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pirmā #WhiteFriday akcija tika aizvadīta 2020. gadā, un mūsu mērķis ir padarīt to par regulāru tradīciju, lai ik reizi sasniegtu aizvien plašāku sabiedrības daļu un īstenotu vēl lielākus mērķus. Kopīgiem spēkiem vēlamies akcentēt labo darbu tik svarīgo lomu, kā arī nostiprināt ziedošanu kā regulāru mūsu sabiedrības ikdienas paradumu. Tieši tādēļ ļoti novērtējam katra ziedotāja atsaucību un vēlmi palīdzēt līdzcilvēkiem, jo mūsu atbalstu grūtībās nonākušie lūdz ne tikai uz svētkiem, bet gan visa gada garumā,” komentē uzņēmuma “Mobilly” vadītājs Ģirts Slaviņš.

Dažas no organizācijām, kas ar ziedojumu palīdzību saņēmušas tām nepieciešamo atbalstu, ir Labdarības biedrība “Latvijas Humānās Palīdzības Centrs”, kam ziedotā summa palīdzēs nodrošināt atbalstu ģimenēm ar bērniem invalīdiem. Kustība “Gribu palīdzēt bēgļiem” iecerējusi palīdzēt Ukrainas bēgļiem Latvijā rast siltumu; biedrība “Neklusē” ar ziedojumu palīdzību tupinās izstrādāt risinājumus skolām mobinga novēršanai, savukārt labdarības fonds “Rozā vilciens” sniegs psihologa un fizioterapeita atbalstu sievietēm, kuras skāris krūts vēzis. Tāpat arī labdarības fondam “Sofi” ziedotie līdzekļi tiks likti lietā, lai palīdzētu bez saimniekiem palikušajiem mājdzīvniekiem Ukrainā, turpretī ziedojums sabiedriskā labuma organizācijai “Brīnummāja” tiks novirzīts, lai ikdienā praktiski spētu palīdzēt bērniem ar valodas attīstības traucējumiem.

“Ukrainas piemērs rāda, ka tikai tad, kad nācija ir vienota, tā var pastāvēt. To var attiecināt arī uz salīdzinoši mazām, bet ne mazāk svarīgām lietām kā līdzcilvēku veselība, mobinga novēršana un dzīvnieku aizsardzība, kas ir tikai dažas no vajadzībām, ko šogad aktualizējām. #WhiteFriday akcija skaidri pierāda, ka, aktīvi veicinot sabiedrības iesaisti dažādu problēmu risināšanā, kopā mēs ik gadu varam paveikt aizvien lielākas lietas,” stāsta Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas organizatori atgādina, ka veikt ziedojumus dažādām pašmāju organizācijām caur “Ziedot.lv” un “mobilly.lv”, kā arī “Mobilly” lietotni iespējams ik dienu arī ārpus akcijas ietvariem.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.