Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Alunāna teātris ielūdz uz pirmizrādi – mūziklu “Oza zemes burvis”

Sestdien, 25. februārī, pulksten 16 Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris aicina uz pirmizrādi – Harolda Arlēna mūziklu “Oza zemes burvis”. Tā būs brīnumiem pilna pasaka visai ģimenei par lielo burvi Ozu un Dorotiju, par trim mazās meitenes draugiem – Putnubiedēkli, Dzelzs Malkascirtēju un Bailīgo Lauvu. Izrāde uz kultūras nama lielās skatuves būs skatāma arī 26. februārī pulksten 16, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā ir pasaka par trim lietām, kas vajadzīgas mums visiem, lai mēs spētu pārvarēt visas grūtības savā ceļā, – prātu, sirdi un drosmi,” stāsta teātra mākslinieciskā vadītāja un izrādes režisore Dace Vilne.

Sapnī mazā Dorotija kopā ar sunīti Toto, vēja nesta, nokļūst tālu prom no mājām. Meklējot ceļu atpakaļ, viņi sastop Putnubiedēkli, Dzelzs Malkascirtēju un Bailīgo Lauvu, kuri kļūst par ceļabiedriem. Ceļojumā, kopīgi mācoties pārvarēt savu vājumu, bailes un trūkumus, viņi nokļūst gan teiksmainajā burvja Oza zemē, gan atrod ceļu uz mājām.

“Alunāna teātra repertuārā tradicionāli ir arī izrādes bērniem. Mums ir ļoti labi dziedošie aktieri, kurus skatītāji labprāt klausās. Par to liecina, piemēram, gadumijas teātra dziedošo aktieru koncerti, kas vienmēr notiek pilnā zālē. Nolēmām apvienot šos abus nosacījumus un iestudēt mūziklu, kurā piedalās visi teātra muzikālie aktieri,” uzsver D.Vilne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teātris iestudējumā izvēlējies izmantot H.Arlēna sacerēto mūziku “Oza zemes burvim”, kas dzirdama slavenajā 1939. gada muzikālajā filmā. Alunāna teātra iestudējumam mūzikas aranžējumu veidojis Uldis Timma. “Šis darbs man ir liels izaicinājums. Arlēna mūzika ir rakstīta pagājušā gadsimta 30. gadu stilistikā, un tai ir savs skanējums un noskaņa. Mums iestudējumam bija divas iespējas – pilnībā saglabāt oriģinālmūzikas skanējumu ar simfonisko orķestri vai radīt mūsdienu bērniem kaut ko tuvāku, gan saglabājot muzikālo vēstījumu. Mēs izvēlējāmies otro,” saka U.Timma.

Mūziklā galveno varoņu lomās iejutīsies: Dorotija – Katrīna Kreile, Putnubiedēklis – Ivars Pirvics, Dzelzs Malkascirtējs – Ivars Mozga, Bailīgais Lauva – Miks Vilnis, Burvis Ozs – Ingus Vidiņš, ļaunā ragana Bastinda – Kristīne Paņko. Lomās: Māra Kropa-Rusoviča, Liene Krūmiņa, Elita Majevska, Inga Riharda, Amanda Siliņa, Elīna Skutele, Jānis Dūrējs, Manfreds Grunde-Zeiferts, Ainars Līcītis, Vlads Spunītis, Artūrs Vasiļjevs, Gatis Vāczems. Izrādē piedalās pašvaldības iestādes “Kultūra” kolektīvi – Jelgavas popkoris un deju studija “Intriga”.

Iestudējuma radošā komanda: režisore D.Vilne, scenogrāfs I.Pirvics, kostīmu māksliniece Iveta Vilne, muzikālais vadītājs U.Timma, vokālā pedagoģe Erita Karlsone, horeogrāfe Inga Ose, videoprojekcijas – Andris Apinis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļešu cena – 5–7 eiro, un tās var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.