Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Apstiprināti noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā Jelgavas novada pašvaldība atbalsta daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumus

27. aprīļa domes sēdē Jelgavas novada domes deputāti apstiprināja saistošos noteikumus, kas nosaka kārtību, kādā Jelgavas novada pašvaldība atbalsta daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumus, paredzot vienotus atbalsta piešķiršanas nosacījumus, kā arī nosakot maksimālo pašvaldības atbalsta summu vienai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai  – 1000 eiro. Par vienu dzīvojamo māju atļauts iesniegt tikai vienu pieteikumu, gada ietvaros pašvaldības budžetā paredzētā līdzfinansējuma kopsumma plānota līdz 6000 eiro gadā, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Noteikumi paredz, ka daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji varēs saņemt pašvaldības atbalstu energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu tehniskās dokumentācijas izstrādei, tajā skaitā arī ēkas energoauditam, ko veic neatkarīgs eksperts ēku energoefektivitātes jomā, būvspeciālista tehniskās apsekošanas atzinuma sagatavošanai un būvprojekta vai ēkas fasādes apliecinājuma kartes sagatavošanai.

Lai pretendētu uz atbalstu, mājai ir jāatrodas Jelgavas novada teritorijā un jābūt nodotai ekspluatācijā līdz 2000. gadam. Būtiski, ka atbalstam pieteiktās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas parādsaistību apjoms par saņemtajiem apsaimniekošanas, siltumapgādes, ūdensapgādes, kanalizācijas un atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem nedrīkst pārsniegt 10 % no šo pakalpojumu rēķinu summas pēdējā gada laikā.

Pašvaldības atbalstu energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās varēs saņemt:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • sadalītā daudzdzīvokļu dzīvojamā māja, kurā ir vismaz piecas dzīvojamo telpu grupas, vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā 20 % no kopējā dzīvokļu īpašumu skaita vai nesadalītā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā 20 % domājamo daļu no kopīpašuma, vai sadalītā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā, kurā ir trīs vai četras dzīvojamo telpu grupas, vienam dzīvokļa īpašniekam pieder ne vairāk kā viens dzīvokļa īpašums vai nesadalītā daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā ne vairāk kā 49 % domājamo daļu no kopīpašuma;
  • dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv 2/3 no visiem dzīvokļu īpašumiem, normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā pieņēmuši dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu veikt energoefektivitātes pasākumus dzīvojamā mājā, piedaloties “Attīstības finanšu institūcijas “Altum”” administrētajā programmā, izstrādāt tehnisko dokumentāciju, apmaksāt ar to saistītos izdevumus, kā arī vienojušies par šim mērķim nepieciešamo līdzekļu ieguves veidu;
  • pilnvarotajai personai būs nepieciešams pozitīvs atzinums no sabiedrības “Altum” par energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu tehnisko dokumentāciju.

Ja energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus plānots veikt īpašumā, kur kāds no dzīvokļu īpašniekiem ir saimnieciskās darbības veicējs un konkrētais dzīvokļa īpašums tiek izmantots saimnieciskajā darbībā, un ja dzīvokļa īpašnieks pretendē uz atbalstu, kas kvalificējams kā komercdarbības atbalsts, tad atbalsts energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu ietvaros tiks sniegts saskaņā ar regulu Nr. 1407/2013 un normatīvajiem aktiem par de minimis atbalsta uzskaites un piešķiršanas kārtību.

Pieteikuma iesniegšanas un izskatīšanas kārtība nosaka, ka pēc daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas pilnvarotās personas pieteikuma saņemšanas, pašvaldības speciālisti mēneša laikā un dokumentu saņemšanas secībā veiks izvērtēšanu, ja pieteikums būs sagatavots atbilstoši noteikumu prasībām, tas tiks virzīts  uz domi, lēmuma pieņemšanai par pašvaldības atbalsta piešķiršanu. Mēneša laikā pēc attiecīga domes lēmuma pieņemšanas, pilnvarotā persona tiks aicināta noslēgt līgumu par atbalsta piešķiršanu.

Saistošie noteikumi “Par pašvaldības atbalstu energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās” ir pieejami ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā pēc to saskaņošanas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā un Finanšu ministrijā.

Ar šo noteikumu spēkā stāšanās dienu spēku zaudēs Ozolnieku novada pašvaldības 2017.gada 11. aprīļa Saistošie noteikumi Nr. 3/2017 “Par pašvaldības atbalstu energoefektivitātes pasākumu veikšanai daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās”.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.