Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aptauja: Latvijā 49% mazo un vidējo uzņēmumu šogad nebija brīvo līdzekļu investīcijām

Latvijā 49% mazo un vidējo uzņēmumu šogad kara, ekonomiskās nestabilitātes un inflācijas kāpuma ietekmē nebija brīvo līdzekļu investīcijām, aģentūrai LETA pavēstīja “Luminor Bank” pārstāvji, atsaucoties uz bankas veiktās aptaujas datiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus 34% aptaujāto norādījuši, ka ir veikuši ieguldījumus biznesa tālākā attīstībā.

Aptaujā 27% norāda, ka šogad ir veikuši vai vēl plāno veikt paplašināšanos, 63% ir vairojuši pārdošanas apmērus,  31% strādā pie jaunu produktu attīstīšanas, bet 24% ir palielinājuši eksportu.

“Jau kopš pandēmijas sākuma uzņēmēji pastiprināti sastopas ar dažādiem izaicinājumiem. Karš Ukrainā un ekonomiskā nestabilitāte šogad atnesa jauna veida satricinājumus. Pieaugošā inflācija un augstās energoresursu cenas neapšaubāmi patukšo uzņēmumu brīvos līdzekļus, jo palielinājās gan izejvielu cenas, gan ražošanas izmaksas, gan energoresursu maksājumi,” norāda “Luminor Bank” Mazo un vidējo uzņēmumu apkalpošanas nodaļas vadītājs Mareks Gurauskas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš arī atzīmē, ka atbilstoši aptaujas datiem vismaz daļa mazo un vidējo uzņēmēju pievērš uzmanību uzņēmumu modernizācijai, jo virkne veikuši ieguldījumus ražošanas vai pakalpojumu sniegšanas infrastruktūrā, bet citi attīstījuši e-komercijas pakalpojumus.

“Luminor Bank” mazo un vidējo uzņēmumu vadītāju aptauja veikta 2022.gada septembra beigās, oktobra sākumā sadarbībā ar pētījumu aģentūru “Norstat Latvija”, aptaujājot vairāk nekā 750 Latvijas, Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju.

Foto: no arhīva

  Līdzīgi raksti

  Reklāma

  Atbildēt

  Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

  Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

  Ar cieņu,
  ZZ.lv komanda.