Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aptauja: Piektdaļa iedzīvotāju uzskata, ka sākuši dzīvot veselīgāk

Aptuveni piektdaļa – 19% – Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka viņu dzīvesveids pērn ir kļuvis veselīgāks, noskaidrots “Benu aptiekas” Stresa termometra aptaujā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptaujā 52% respondentu pauduši, ka viņu dzīvesveids nemainījās, 22% sniedza atbildi, ka dzīvesveids kopumā kļuva neveselīgāks, bet vēl 7% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Analizējot datus pēc respondentu dzimuma, atklājās, ka sievietes nedaudz biežāk sniegušas atbildi, ka viņu dzīvesveids pērn kļuvis veselīgāks – viņu vidū šis rādītājs ir 20%, kamēr vīriešiem – 18%. Tikmēr 50% sieviešu un 55% vīriešu dzīvesveids iepriekšējā gadā kopumā nav mainījies, 23% sieviešu un tikpat vīriešu tas kļuvis neveselīgāks, bet vēl 8% sieviešu un 5% vīriešu konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Pēc ģimenē lietotās sarunvalodas 20% latviešu un 14% krievvalodīgo savu dzīvesveidu 2022.gadā vērtēja kā veselīgāku nekā pirms tam, 52% latviešu un 51% krievvalodīgo dzīvesveids neesot mainījies, 22% latviešu un 28% krievvalodīgo tas kopumā kļuvis neveselīgāks, bet vēl 6% latviešu un 8% krievvalodīgo konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot rezultātus pēc izglītības līmeņa, aptaujā secināts, ka respondenti ar iegūtu augstāko izglītību biežāk norādījuši, ka pagājušajā gadā viņu dzīvesveids ir kļuvis veselīgāks – viņu vidū šādu atbildi sniedza 23%, kamēr respondentiem ar vidējo izglītību – 10%. Dzīvesveida izmaiņas pērn nebija 50% ar iegūtu augstāko izglītību un 57% vidējo izglītību ieguvušo respondentu, dzīvesveids kopumā neveselīgāks kļuvis 19% aptaujāto augstāko izglītību ieguvušo grupā un 27% ar vidējo izglītību, bet vēl attiecīgi 7% un 6% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Savukārt pēc apdzīvotās vietas tipa lauku iedzīvotāji visbiežāk norādījuši, ka viņu dzīvesveids aizvadītajā gadā ir kļuvis veselīgāks – viņu vidū šādu atbildi sniedza 26%, kamēr Rīgas iedzīvotājiem šis rādītājs ir 16%, bet citās pilsētās dzīvojošajiem – 19%.

Aptauja veikta sadarbībā ar interneta pētījumu kompāniju “Gemius”, no 12. līdz 13.janvārim aptaujājot 1610 respondentus.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.