Pārtrūkst “Zemgale/LLU” trīspadsmit uzvaru sērija Baltijas hokeja čempionātā (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” trešdien, 25. janvārī savās mājās “Optibet” Baltijas hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē piekāpās “Prizmas” hokejistiem ar rezultātu 1:5 (0:2; 1:1; 0:2) un pārtrauca savu trīspadsmit uzvaru sēriju.

“Zemgale/LLU” vienlaicīgi aizvadīja divas spēles. Komandas pirmais sastāvs Somijas pilsētā Keurū “Mestis” līgas ietvaros spēlēja pret “KeuPa HT”, bet otrajam sastāvam savās mājās bija jātiekas ar “Prizma”.

Jelgavnieku sastāvs pārsvarā sastāvēja no Junioru attīstības hokeja līgas komandas “Zemgale Juniors” sastāva ar diviem 16 gadus veciem spēlētājiem. Komandu pastiprināja uzbrucēji Rihards Mertens un Deniss Vilmans. Deniss ieradās 30 minūtes pirms spēles beigām, jo tikko atlidoja no ASV, kur pārstāvēja Latvijas studentu izlasi Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā.

Savukārt “Prizma” sastāvs pēdējā laikā papildinājās ar spēcīgiem hokejistiem. Kopš novembra rīdzinieku sastāvu papildināja četri “Dinamo Rīga” spēlētāji: vārtsargs Jānis Auziņš, uzbrucēji Emīls Ezītis, Edijs Brahmanis, aizsargs Krists Apsītis. Pievienojās arī nekur šosezon iepriekš nespēlējušie Lauris Rancevs un Kristaps Glazeikins. Abi jau iepriekš spēlējuši “Zemgales” sistēmā.

“Zemgale/LLU” junioru sastāvam bija grūti sacensties ar pieredzējušiem pretiniekiem, lai arī centās to darīt no visas sirds. Pretinieks izmantoja jelgavnieku pieredzes trūkuma dēļ pieļautās kļūdas, un pirmajā trešdaļā ar Elvja Kaimiņa un Arvila Laugala gūtiem vārtiem izvirzījās spēles vadībā – 0:2.

“Zemgale/LLU” vārtsargs Deivs Deivids Rolovs darīja visu iespējamo, lai neļautu pretiniekiem palielināt rezultātu. Uz kādu brīdi tas deva papildus motivāciju un solo uzbrukumā Deniss Vilmans atguva vienu vārtu iztrūkumu, kas atjaunoja spēles intrigu – 1:2.

Bet tikai uz 23 sekundēm. Jau nākamajā uzbrukumā “Prizma” uzbrucējs Emīls Ezītis atjaunoja divu vārtu pārsvaru – 1:3.

Trešajā trešdaļā jelgavniekiem nepietika spēku, lai lauztu spēles gaitu. Netika izmantots lielais vairākums, kas rīdziniekiem kļuva par motīvu palielināt spiedienu uz laukuma saimniekiem. Trešdaļas vidū “Prizma” uzbrucēj Kristaps Millers (bijušais ilggadējais “Zemgale/LLU” spēlētājs) guva vēl vienu vārtus un spēles noslēgumā lielo vairākumu izmantoja Krists Apsītis – 1:5.

Tomēr pārāk kritizēt jauniešus nevar, jo tie izcīnīja uzvaras trīs iepriekšējās spēlēs. 14. janvārī ar rezultātu 5:0 tika pieveikta “Airwell Energija”, 21. janvārī ar rezultātu 7:4 – “Kaunas City” un 23. janvārī “DLSS/Dinaburga” ar rezultātu 10:1.

28. janvārī jelgavnieki ar šo pašu sastāvu vēlreiz dosies izbraukumā uz Daugavpili, lai vēl vienu reizi tiktos ar “DLSS/Dinaburga”, bet 2. februārī Jelgavas ledus hallē vēl reizi tiksies ar “Prizma”. Uz šo spēli gan sastāvs varētu būt arī savādāks.

Zaudējums spēlē ar “Prizma” neietekmēja komandas pozīciju “Optibet” Baltijas hokeja līgā, un komanda stabili ieņem otro pozīciju, ka arī ir jau garantējusi sev vietu čempionāta izslēgšanas spēļu kārtā, lai otro gadu pēc kārtas cīnītos par Latvijas čempionu titulu un pirmo reizi – par Baltijas čempionu titulu.