Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar “JKP” radoši apgūst atkritumu šķirošanu

Šonedēļ pilnsabiedrības “JKP” komanda ar izglītojošās kampaņas “Šķiro pats un māci citiem” aktivitātēm viesojās Jelgavas pirmsskolas iestādē “Kāpēcīši” – pasākuma gaitā audzēkņi no divām iestādes grupiņām iesaistījās radošajās darbnīcās un piedalījās paraugdemonstrējumā, papildinot zināšanas par atkritumu šķirošanu, priekšmetu sastāva noteikšanu un sadzīves lietu otrreizējās izmantošanas iespējām, informē uzņēmuma sabiedrisko attiecību speciāliste Anastasija Miteniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tas, kādā vidē dzīvosim nākotnē, ir atkarīga no mūsu attieksmes un izvēles šodien – cik daudz esam gatavi iedziļināties un pareizi šķirot atkritumus, kādiem materiāliem ikdienā dodam priekšroku, cik prasmīgi sadzīves lietām spējam dot otru dzīvi. Mums ir gandarījums redzēt, ka bērni izzina vides tēmas jau pirmsskolā un ir entuziasma pilni ikdienā pielietot savas zināšanas,” vērtē pilnsabiedrības “JKP” pārstāvji, uzsverot: pēc regulārām nodarbībām daudzās ģimenēs nereti bērni ir prasmīgākie atkritumu šķirotāji.

Pirmsskolas vecuma pētniekiem šoreiz piedāvātas vairākas radošās darbnīcas, kurās teorija pasniegta praktiski. Piemēram, patstāvīgi komandās šķirojot atkritumus, bērni mācījās atšķirt dažādu sadzīves priekšmetu sastāvu un noteikt, kādā konteinerā tos būtu pareizi ievietot. Savukārt, no granulām, kuru sastāvā ir kukurūzas ciete, bērni būvēja torni, pēc tam to šķīdinot ūdenī – tādā veidā viņi uzskatāmi redzēja, kāds ir materiāla sastāvs un tā īpašības.

Pasākuma gaitā sešus un septiņus gadus jaunie pirmsskolēni izzināja arī “upcycling” pieeju, kas praksē nozīmē vecām, neizmantotām lietām piešķirt “otru dzīvi” un radīt ko jaunu, kas varētu būt noderīgs. Ar šādu nolūku no PET pudeļu daļām un koka kociņiem dzērienu maisīšanai bērni veidoja dizaina priekšmetus – krāsainus ziedus. Plastmasa tika izkrāsota, apdedzināta un pielīmēta pie kociņa, šādi veidojot kompozīciju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītojošā pasākuma izskaņā pētnieku komandas piedalījās arī paraugdemonstrējumā, kurā pilnsabiedrības “JKP” darbinieki veica sadzīves atkritumu savākšanu ar specializēto transportu. Bērni vēroja procesa tehnisko pusi, proti, kā darbojas mehānisms un kāda ir darbību pēctecība. Katram bērnam bija iespēja iejusties specializētā transporta autovadītāja lomā.

Pēc nodarbībām “Kāpēcīšu” audzēkņi atzina, ka ir interesanti pavadījuši laiku un solīja arī mājās ikdienā pielietot iegūtās zināšanas. Daudzi dalījās pārdomās arī par to, kādiem vēl priekšmetiem varētu dot “otru dzīvi”.

Lai nostiprinātu apgūto mācību vielu, dāvanā bērniem pasniegtas arī pilnsabiedrības “JKP” mācību kastes ar tematiskām darba lapām, puzlēm un krāsaino krītiņu komplektiem.

Foto: pilnsabiedrība “JKP”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.