Ar trīs vārtu guvumu Roķis kaldina “Zemgale/LLU” uzvaru (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” savās mājās “Mestis” līgas regulārā čempionāta ietvaros ar rezultātu 5:1 (2:0; 1:1; 2:0) pārspēja Somijas pilsētas Tamperes komandu “KOOVEE”. Trīs vārtus spēles gaitā guva jelgavnieku uzbrucējs Kristaps Roķis.

Uzbrucēji Kristaps Kristiņš, Reinards Dāvis Pētersons un aizsargs Harijs Brants netika iekļauti sastāvā uz šo spēli. Viņu vietā komandas godu devās aizstāvēts uzbrucēji Pēteris Purmalis, Deniss Vilmans un aizsargs Renarts Džerods Alksnis.

Vārtu aizstāvēšana uzticēta Rihardam Cimermanis, bet Ērika Vītola vietā, kā rezerves vārtsargs izvēlēts Deivs Deivids Rolovs, kuram šī bija debija šajā lomā.

“Zemgale/LLU” ļoti sparīgi uzsāka spēli un neļāva viesiem iekļūt savā aizsardzības zonā veselas sešas minūtes. Aizsargs Gustavs Krūmiņš izmantoja “KOOVEE” spēlētāju aizkavēšanos ar spēlētāju maiņu un ieslidoja pretinieku zonā. Sekoja piespēle Danielam Andersonam, kurš eleganti piespēlēja ripu Kristapam Roķim, kurš arī atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Ātri zaudētie vārti Tamperes hokejistus mulsināja un viņiem īsti nepadevās atgriezties pie sava spēles plāna. Izmantojot šo iespēju aizsargs Renarts Džerods Alksnis no saviem vārtiem izslidoja cauri visiem pretiniekiem un izdarīja metienu uz Samu Pakarinena vārtiem. Vārtsargs ripu atvairīja, bet tā atleca uz nūjas Pēterim Purmalim, kas dubultoja jelgavnieku pārsvaru – 2:0.

Otrajā trešdaļā “KOOVEE” hokejistiem smagā cīņā izdevās iegūt iniciatīvu, kas lika jelgavniekiem pārkāpt spēles noteikumu. Laukuma saimnieki teicami traucēja viesiem nostāties aizsardzības zonā un, izsitot ripu no pretinieka nūjas, Artūrs Homjakovs pa kreiso malu devās ātrā pretuzbrukumā kopā ar Kristapu Roķi. Vārtu priekšā Artūrs atdeva piespēli Kristapam, kurš ar otro mēģinājumu ripu vārtos dabūja iekšā – 3:0.

“KOOVEE” hokejisti turpināja izmantot iepriekš iegūto iniciatīvu ripas kontrolē, un pēc četrām minūtēm ar Verneri Metsenens centību viesi vienus vārtus atguva – 3:1.

Trešajā trešdaļā somi pielika lielas pūles, lai atspēlētos, bet viņiem pietrūka spēles disciplīnas, kas ļāva jelgavniekiem trešdaļas noslēdzošā daļā gūt vēl divus vārtus. Sākumā vairākumā Artūra Homjakova raidīto ripu vārtos noslēguma fāzē ieraidīja Kristaps Roķis – 4:1.

Kad viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, Artūrs Homjakovs no savas aizsardzības zonas ieraidīja ripu tukšos vārtos – 5:1.

Trešdien abas komandas Jelgavas ledus hallē aizvadīs vēl vienu spēli, kurā ir garantēta pamatīga cīkstēšanās. Abām komandām ļoti nepieciešami punkti, lai ietekmētu savas pozīcijas turnīra tabulā.

“Zemgale/LLU” – “KOOVEE” 5:1 (2:0; 1:1; 2:0)

Vārtu guvēji: 06:44 Kristaps Roķis (Andersons, Krūmiņš); 15:01 Pēteris Purmalis (Alksnis); 30:28 Kristaps Roķis (Homjakovs, Goršanovs) – mazākumā; 34:19 Verneri Metsänen (Sillanpää); 56:39 Kristaps Roķis (Homjakovs, Karaša) – vairākums; 59:33 Artūrs Homjakovs (Bernhards, Gricinskis) – tukšos vārtos.

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1.maiņa – Ernests Bērziņš, Kristaps Roķis, Daniels Andersons, Renarts Džerods Alksnis, Daniels Goršanovs; 2.maiņa – Artūrs Karaša, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Ričards Bernhards, Gustavs Krūmiņš, Patriks Seilis; 3.maiņa – Kristers Brauns, Gatis Gricinskis, Rainers Rullers, Haralds Rauls Slišāns, Edgars Adrians Kazaks; 4.maiņa – Roberts Baranovskis, Deniss Vilmans, Kaspars Ziemiņš, Pēteris Purmalis; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Deivs Deivids Rolovs; galvenais treneris – Artis Ābols.

“KOOVEE”: 1.maiņa – Okko Kangasniemi (zelta ķivere), Santtu Hakanen, Joona Korhonen, Oskari Kantola, Jeremi Wehmas; 2.maiņa – Aku Kinnari, Jesse Pelamo, Santeri Sillanpää, Elias Ruusu, Sebastian Soini; 3.maiņa – Ville Nieminen, Santeri Aalto, Vili-Jesper Koivula, Matias Hautala, Kalle Hällfors; 4.maiņa – Jere Kivimäki, Perttu Aho, Verneri Metsänen, Adam Wolin; vārtsargi – Samu Pakarinen (vārtos), Reima-Ville Roos; galvenais treneris – Miikka Kuusela.

Galvenie tiesneši: Uldis Bušs, Emils Druseiks.