Svētdiena, 7. decembris
Antonija, Anta, Dzirkstīte
weather-icon
+1° C, vējš 0.45 m/s, Z vēja virziens
ZZ.lv bloku ikona

«Ceļamaize» palīdzēs labāk studēt

Sākot ar 2. martu, ikviens 12. klases audzēknis var pretendēt uz Latvijas Universitātes (LU) fonda stipendiju «Ceļamaize», kas ļaus jaunajiem studentiem ik mēnesi saņemt 180 latu. Pērn par tās ieguvēju kļuva arī jelgavnieks Vladislavs Šackis.

Līdz šim «Ceļamaizi» ik gadu saņēma 15 – 20 jauniešu, taču šoreiz par godu LU 90. jubilejai fonds 2009./2010. akadēmiskajā gadā sadarbībā ar mecenātiem un atbalstītājiem vēlas sarūpēt 90 stipendijas.Katras apmērs ir 180 latu mēnesī desmit mēnešu garumā. Tā dod iespēju studentam ir iespēja segt mācību maksu; ja viņš iekļuvis budžeta grupā – ikdienas tēriņus, lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītības pieejamību. Divreiz gadā stipendiāti iesniedz saturisko atskaiti, lai pastāstītu, kādi ir viņu sasniegumi un ieguvumi akadēmiskajā un sabiedriskajā dzīvē un kā stipendija  atvieglojusi studijas.Tagadējie 12. klases skolēni uz stipendiju var pretendēt, sākot no 2. līdz  23. martam un aizpildot on-line anketu mājas lapā www.fonds.lv. Tajā jāsniedz ziņas par sevi, jāuzraksta motivācijas vēstule un jāpievieno rekomendācija no mācību iestādes, skolēnu domes, sociālā dienesta vai citām ar izglītību saistītām institūcijām. Labāko anketu autori tiks izvirzīti otrajai kārtai, kuras laikā noritēs intervijas ar stipendijas pretendentiem. 90 «Ceļamaizes» stipendiātus paziņos 28. maijā. Pērnā gada stipendiāts LU Ķīmijas fakultātes students V.Šackis «Ziņām» stāsta, ka par «Ceļamaizi» uzzinājis jau pēc iestāšanās augstskolā. «Es apzinājos, ka bez papildu finansiāla atbalsta studijas var kļūt neiespējamas. Iegūstot stipendiju, tā bija labs motīvs iesaistīties pētniecībā, zinātniskajos projektos un papildu kursos, turklāt stipendija sedz ikdienas vajadzības mācību procesā un nodrošina dzīvesvietu studentu viesnīcā. Augstākajai izglītībai būs aizvien lielāka nozīme, tāpēc aicinu arī citus studēt gribētājus pieteikties stipendijai,» piebilst jelgavnieks. Stipendijas izcilai izglītībai «Ceļamaize» mērķis ir atbalstīt LU 1. kursa pamatstudiju programmu studentus, kuriem ir nepietiekams materiālais nodrošinājums mācībām, kuri ir spējīgi un centīgi mācībās, motivēti izglītoties LU, kā arī aktīvi sabiedriskajā dzīvē.

ZZ.lv bloku ikona Komentāri

ZZ.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.