Braucot skatīties, kāpēc Lielupē slāpst zivis, Vides valsts inspekcijas darbinieki Cenu pagastā uzdūrušies vietai, kur Lielupes krastā tiek bērti būvgruži.
Braucot skatīties, kāpēc Lielupē slāpst zivis, Vides valsts inspekcijas darbinieki Cenu pagastā uzdūrušies vietai, kur Lielupes krastā tiek bērti būvgruži.
Kā pastāstīja Vides valsts inspekcijas Dabas aizsardzības kontroles daļas vadītājs Andris Egle, inspekcijas darbinieki sastādījuši pārbaudes aktu un uz inspekciju Rīgā izsaukts darbu izpildītājs Aivars Šembels. «Protams, kā vairumā šādu gadījumu, viņam bija tikai atļauja teritoriju labiekārtot, nevis gāzt upē būvgružus,» stāsta A.Egle un uzsver, ka upes krasti privātīpašniekam nepieder. Turklāt šādai rīcībai jābūt saskaņotai ar pašvaldību un jāveic vēl virkne citu pasākumu, lai saņemtu darbu atļauju.
Vides valsts inspekcija darbu izpildītāju sodījusi ar 100 latu naudas sodu un uzdevusi mēneša laikā būvgružus no upes izvākt. Kā tas tiek darīts, kontrolēs Jelgavas Reģionālā vides pārvalde.
Sodu par pārkāpumu darbu izpildītājs saņēmis tāpēc, ka nav spējis uzrādīt līgumu ar darbu pasūtītāju.
Pēc Vides valsts inspekcijas ziņām, darba pasūtītājs ir Imants Kanaška, firmas «Alis» direktors. Viņš «Ziņām» to nenoliedza: «Tur, Lielupes krastā, ir mans zemes īpašums, kurā notiek labiekārtošana un Lielupes krasta nostiprināšana saskaņā ar projektu. Tas vajadzīgs, lai palu laikā neizskalotu gan krastu, gan tā tuvīno ceļu. Ekspertīzes slēdzienā par krasta nostiprināšanu teikts, ka to vislabāk darīt tieši ar būvgružiem.» Diemžēl, stiprinot krastu, pēc I.Kanaškas teiktā, pārkāpta krasta līnija, par to arī piespriests 100 latu naudas sods.
Reģionālās vides pārvaldes sauszemes ekosistēmu aizsardzības inspektors Oskars Dinka «Ziņām» apstiprināja, ka Lielupes krastā tiek labiekārtota I.Kanaškam piederošā zeme, taču ir pārkāpta tās robeža un nav ievērots Atkritumu apsaimniekošanas likums. Teritorijas labiekārtošanas projektu I.Kanaška ar Reģionālās vides pārvaldi nebija detalizēti saskaņojis.