Zemes ceļu greiderēšana pilsētā atsāksies, tikai iestājoties sausam laikam, informē pašvaldības iestādes «Komunālā pārvalde» tehniskais direktors Jānis Mutjanko.
Zemes ceļu greiderēšana pilsētā atsāksies, tikai iestājoties sausam laikam, informē pašvaldības iestādes «Komunālā pārvalde» tehniskais direktors Jānis Mutjanko.
Saskaņā ar darbu plānu zemes ceļu greiderēšanai Jelgavā vajadzēja sākties aizvadītās nedēļas sākumā, taču labais laiks ļāva tos sākt jau 6. aprīlī. Diemžēl lietus dēļ darbus vajadzēja pārtraukt, līdz ar to pašlaik nolīdzinātas ir tikai trīs ielas Pārlielupē – Vecais ceļš, Strautu ceļš un Institūta iela. Jānis Mutjanko atzīst, ka pagaidām ir grūti prognozēt, kad greiderēšana varētu atsākties un cik ilgā laikā tā būtu pabeigta – viss atkarīgs no laika apstākļiem. Tehniskais direktors apstiprināja: ja vien nelīs un ielas būs nožuvušas, zemes ceļus greiderēt varētu arī brīvdienās.
Pilsētā zemes ceļu kopējais garums ir 117 kilometru. Tos greiderē divas reizes gadā – pavasarī un rudenī. Papildus ielas tiek līdzinātas, ja no iedzīvotājiem saņemtas sūdzības.
Šomēnes Jelgavas ielu remontam, arī zemes ceļu greiderēšanai, pašvaldība no Autoceļu fonda nepieciešamo 30 tūkstošu vietā saņēmusi tikai septiņus tūkstošus. J.Mutjanko atzīst, ka ar to nepietiek, lai nopietni ķertos klāt asfaltēto ielu remontam un zemes ceļu greiderēšanai. Līdz šim vēl nav arī izdevies segt parādu uzņēmumam SIA KULK par ielu tīrīšanu ziemā. J.Mutjanko tomēr cer, ka līdz aprīļa beigām Autoceļu fonds līdzekļus vēl pārskaitīs.