Ar konferenci Kongresu namā beidzās divus gadus ilgais vides projekts «Upe man stāstu stāsta».
Ar konferenci Kongresu namā beidzās divus gadus ilgais vides projekts «Upe man stāstu stāsta».
Projektā, ko īstenoja sabiedriska organizācija Bērnu vides skola sadarbībā ar Dānijas bioloģijas skolotāju asociāciju «Biologforbundet», piedalījās 150 skolotāju un vairāk nekā 1000 skolēnu no piecdesmit Latvijas skolām. Bērni mācījās izzināt vidē un upēs notiekošos procesus un to, kā tos ietekmē cilvēka darbība. Projekta noslēgumā tika izveidota interaktīva izstāde Daugavas muzejā Doles salā. Paredzēts, ka šī izstāde būs apskatāma līdz jūnijam.
Lai veicinātu vides izglītības ieviešanu un projektā apgūtais tiktu nodots arī citām skolām, projekta rezultāti tiks apkopoti grāmatā, ko plāno izdot maijā.
Lielupes baseina izpētē piedalījās Vircavas vidusskolas, Spīdolas ģimnāzijas, Lielplatones, Staļģenes, Teteles un Šķibes pamatskolas skolēni. Projektu finansēja Dānijas Vides aizsardzības ministrija, Latvijas Vides aizsardzības fonds, Izglītības un zinātnes ministrija un Nevalstisko organizāciju centrs.