Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī šogad ikviens Latvijas iedzīvotājs Līgo svētkos valsts mežos drīkst iegūt līdz piecām bērzu meijām

Arī šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, ikviens Latvijas iedzīvotājs bez maksas AS “Latvijas valsts mežu” apsaimniekotajos mežos uz Līgo svētkiem un Jāņiem drīkst iegūt pašpatēriņam ne vairāk kā piecas bērzu meijas, aģentūru LETA informēja “Latvijas valsts mežu” (LVM) medību tiesību nomas procesa vadītājs Guntis Ščepaniks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka bērzu meijas atļauts cirst meža ceļu malās, stigās, grāvju malās, zem elektrolīnijām, pieaugušā mežā zem lielajiem kokiem, ja tās nepārsniedz trīs metru augstumu. Kā arī bērza meija jānocērt līdz ar zemi.

Savukārt cirst bērzu meijas aizliegts jaunaudzēs, izņemot priežu jaunaudzes, kurās drīkst cirst bērzus, kas nomāc jaunaudzē augošās priedes. Liegts cirst arī bērzus, kas garāki par trim metriem, kā arī bērzus, kuru celma diametrs 10 centimetru augstumā virs sakņu kakla pārsniedz 12 centimetrus.

Ja meijas nav paredzētas personīgām vajadzībām vai ir nepieciešamība pēc lielākiem apjomiem, pēc līguma slēgšanas un norēķināšanās, iecirkņa mežkopis ierādīs vietu, kur to var veikt ar vismazāko kaitējumu mežam. Papildu informāciju var iegūt tuvākajā reģionā, norādīja Ščepaniks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijas valsts mežu” vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.