Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arvien biežāk traumas gūst braucienos ar elektroskūteriem, turklāt lielākā daļa traumu ir smaga

Ir pieaudzis traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektroskūteriem, turklāt lielākā daļa traumu ir smaga, aģentūru LETA informēja Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TOS ārsti atzīst, ka maijā vērojams pieaugošs traumu skaits, kas gūtas, braucot ar elektroskūteriem vai gājējiem gūstot traumas no sadursmes ar elektroskūtera braucēju. Salīdzinot ar pagājušā gada maiju un šādu traumu skaitu nedēļā, šogad to skaits ir pieaudzis pat par 30%.

Ik dienu TOS nonāk trīs līdz četri pacienti, kas traumas guvuši no braukšanas ar elektroskūteriem un vairāk nekā puse no tām ir smagas, kad ir veicama viena vai vairākas operācijas. Šādas traumas arī prasīs ilgstošu ārstēšanu.

Slimnīcas galvenais ārsts Uģis Zariņš skaidro, ka traumas visbiežāk gūtas, braucot ar nomātiem elektroskūteriem, bez pieredzes un nereti arī alkohola reibumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat Zariņš norāda, ka joprojām nav sakārtots jautājums attiecībā uz ceļu satiksmes noteikumiem un drošību attiecībā uz elektroskūteriem. Viesbiežāk braucēji lielā ātrumā pārvietojās pa gājēju ietvēm, tādā veidā pakļaujot traumu riskam ne tikai sevi, bet arī gājējus. Nereti TOS nonāk cietušie, kas traumas guvuši sadursmē ar elektroskūtera braucēju uz gājēju ietves.

TOS ārsti aicina sabiedrību, izmantojot elektroskūterus, pārvietoties pārdomāti un transportam paredzētās vietās, izmantot individuālos aizsardzības līdzekļus, kā arī noteikti neizmantot elektroskūteri, atrodoties alkohola reibumā.

Foto: “Bolt” publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.