Aizvadītajās diennaktīs Zemgalē ugunsgrēkos viens cietušais un bojāgājušais

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laikā no 18.septembra pulksten 6.30 līdz 21.septembra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 27 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Viktorija Gribuste.

Šonakt pulksten 04.51 Elejas un Jelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Smilšu ielu Elejā, kur dega šķūnis 70 m2 un blakus esošā noliktavas tipa ēka 75 m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās no liesmām nosargāt netālu esošo dzīvojamo ēku. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 08.41.

Piektdien pulksten 13.13 VUGD saņēma informāciju, ka Jelgavā deg dārza mājiņa. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienstāva ķieģeļu ēka deg pilnā 25 m2 platībā. Dzēšanas darbu laikā ugunsdzēsēji glābēji ēkā atrada bojāgājušo. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 15.54.

Svētdien pulksten 22.09 VUGD saņēma informāciju, ka Salas novadā divstāvu daudzdzīvokļu mājā ir izveidojies sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstaēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem bija degušas sadzīves mantas 2 m2 platībā. Notikuma vietā jau strādāja Salas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrības ugunsdzēsēji, kuri no sadūmojuma bija iznesuši cilvēku, kurš bija cietis, un nodeva viņu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja un izvēdināja telpas.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. VUGD aicina iedzīvotājus savos mājokļos uzstādīt dūmu detektoru, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu, ļaujot cilvēkiem izglābties.

Foto no ugunsgrēka Elejā : VUGD 

Pievieno komentāru

Asā hronika