Brīvdienās dega māju jumti

Laikā no 8. oktobra pulksten 6.30 līdz 11. oktobra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 32 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem un vēl seši izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD.


Piektdien pulksten 10.36 Jelgavas un Elejas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Eleju, kur dzīvojamā mājā bija izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāva koka dzīvojamās mājas jumts 100 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas bija evakuējušies divi cilvēki. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 12.17.


Sestdien pulksten 21.06 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Dobeles novada Bēni, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas jumts 60 m2 un istaba 12 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 02.03.


VUGD aicina iedzīvotājus uzlabot sava mājokļa ugunsdrošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, un privātmājas papildus nodrošinot ar ugunsdzēsības aparātu, pirms apkures sezonas veicot dūmvadu tīrīšanu, reizi desmit gados veicot elektoinstalāciju pretestības mērījumus, kā arī ievērojot drošības noteikumus, kurinot apkures ierīces, rīkojoties ar atklātu liesmu un elektroierīcēm!


VUGD atgādina, ka, sākoties apkures sezonai, jāveic dūmvadu attīrīšana no sodrējiem. Tiem sadegot, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas ietekmē dūmvada izturību un rada plaisas, pa kurām dzirsteles var nokļūt ēkas konstrukcijās, izraisot postošus ugunsgrēkus.


Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēji glābēji Zemgalē piedalījās vairāku ceļu satiksmes negadījumu seku likvidēšanas darbos.


Sestdien pulksten 16.45 Elejas un Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Platones pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma vieglajā automašīnā atradās divi cilvēki, no kuriem viens bija iespiests. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību cilvēku atbrīvoja. Pēc nodošanas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, viņi konstatēja cilvēka nāvi. Darbs notikuma vietā noslēdzās pulksten 18.13.


Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumu, kur Romas ielā Jelgavā vienstāva dzīvojamā mājā dega elektrības vadi 0,5 m2 platībā. Svētdien Atmodas ielā Jelgavā piecstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva balkonā dega sadzīves mantas 1 m2 platībā, Miezītes ceļā Jelgavā dega lapu kaudze 10 m2 platībā, Kooperācijas ielā Dobelē dega kūpinātava 0,3 m2 platībā. Naktī no svētdienas uz pirmdienu Jelgavas novada Elejā četrstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī dega sadzīves mantas 1 m2 platībā.


Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 189 izsaukumus – 72 uz ugunsgrēku dzēšanu, 75 uz glābšanas darbiem, bet 45 izsaukumi bija maldinājumi.


Foto: no arhīvaPievieno komentāru

Asā hronika