Ceturtdien Ozolnieku novadā notiks civilās aizsardzības mācības

Ceturtdien, 15.oktobrī, pulksten 10 SIA „Baltic Agro”, Akmeņu ceļā 1, Raubēnos, Ozolnieku novadā, notiks vietējā līmeņa kompleksās civilās aizsardzības mācības, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Mācību scenārijs paredz, ka uzņēmuma teritorijā tehnisku iemeslu dēļ notiek aizdegšanās vienā no iekrāvēju motora nodalījumiem. Liesmas izplatās uz saimniecības cehu. Nostrādājot automātiskajai ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes sistēmai, uzņēmuma darbinieki rīkojas saskaņā ar noteikto rīcības plānu, tajā skaitā zvana uz 112 un evakuējas. Lai sniegtu nepieciešamo atbalstu ugunsgrēka dzēšanā un risinātu jautājumus, kas saistīti ar ugunsgrēka radīto seku likvidēšanu, tiek sasaukta Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas sēde.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus un, lai samazinātu mācību dalībnieku kontaktēšanos, praktiskās ugunsdzēsības mācības notiks klātienē uzņēmuma teritorijā, bet ar samazinātu dalībnieku skaitu, savukārt civilās aizsardzības komisijas sēde notiks attālināti.

Mācību mērķis ir pārbaudīt iesaistīto institūciju un uzņēmuma sadarbību, izvērtēt amatpersonu spēju novērtēt situāciju un pieņemt lēmumus, kā arī pārbaudīt uzņēmuma civilās aizsardzības plānā noteikto pasākumu izpildi un civilās aizsardzības komisijas sēdes attālinātas norises priekšrocības un apgrūtinājumus.

Praktiskajās mācībās uzņēmuma teritorijā piedalīsies VUGD un Ozolnieku novada Pašvaldības policijas operatīvie transportlīdzekļi un personāls, kā arī pārstāvji no SIA „Baltic Agro”, Valsts vides dienesta un Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centra. Civilās aizsardzības komisijas sēdē piedalīsies Jelgavas sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisijas locekļi.  

VUGD aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbošanās uzņēmuma teritorijā. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamiem satiksmes ierobežojumiem SIA „Baltic Agro” apkārtnē.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika