Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā aktivizējušies viltus sociālie darbinieki

Covid-19 ārkārtējās situācijas laikā Daugavpilī ir aktivizējušies viltus sociālie darbinieki, tāpēc pašvaldības dienesti aicina iedzīvotājus nesniegt citiem savus personas datus, nepārbaudot atnācēju identitāti.

Daugavpils Sociālajā dienestā saņemta informācija, ka nezināmas personas zvana pa telefonu vientuļiem, veciem cilvēkiem, stādās priekšā kā sociālie darbinieki un lūdz paziņot personas datus. Sociālais dienests aicina pilsētas iedzīvotājus nesniegt nekādu informāciju par sevi telefonsarunās ar nepazīstamām personām. Savukārt senioru radi un paziņas aicināti atbalstīt vecāka gadagājuma cilvēkus un palīdzēt viņiem ar produktu, medikamentu vai citu pirmās nepieciešamības preču piegādi.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte apliecināja, ka informācija par šādiem zvaniem Daugavpils iedzīvotājiem ir saņemta, un tā tiek vērtēta. 

Pilsētas Sociālā dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja Elita Kuzmina aģentūrai LETA atzina, ka dienestā pieaudzis zvanu skaits no iedzīvotājiem, kuri lūdz palīdzību pārtikas sagādē, taču, strādājot ar zvanītājiem, tiek skaidrots, vai viņiem nav tuvinieku, kas var sniegt palīdzību, un daļa no problēmsituācijām tiek atrisināta ar radinieku vai līdzcilvēku palīdzību. Pašlaik dienestā nav saņemti lūgumi pēc telpām pašizolācijai, un pašvaldībā par šādu telpu pieejamību plānots runāt šodien.

Savukārt Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Irēna Kondrāte šodien notikušā preses konferencē uzsvēra, ka sociālie darbinieki nekad neieradīsies pie iedzīvotāja bez iepriekšēja brīdinājuma. Tāpat viņa atzīmēja, ka šiem darbiniekiem vienmēr ir atpazīšanās zīmes. 

Viņa uzsvēra, ka Rīgā brīvprātīgo darba organizēšanu palīdzības sniegšanai uzņēmies Latvijas Sarkanais Krusts un Latvijas Samariešu apvienība. Arī Samariešu direktors Andris Bērziņš atzīmēja, ka brīvprātīgajiem tiks izsniegtas atpazīšanās zīmes. 

Jau ziņots, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija un noteikti plaši ierobežojumi, tai skaitā attiecībā uz pulcēšanos un publisku pasākumu rīkošanu.

 Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika