Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Covid-19 ierobežojumu mīkstināšana ļaus tiesām izskatīt vēl vairāk krimināllietas

Līdz ar Covid-19 dēļ ieviesto ierobežojumu mīkstināšanu Latvijas tiesās varēs izskatīt krietni vairāk krimināllietas, ko iepriekš noteikto ierobežojumu dēļ apgrūtināja apsūdzēto konvojēšana uz tiesu, šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP).

Ministrs stāstīja, ka līdz ar ierobežojumu noteikšanu ir jūtams neliels tiesās neizskatīto lietu uzkrājums, bet viņš piebilda, ka tie ir tikai statistikas dati, jo tiesas līdz šim krīzes laikā savu darbu veikušas godprātīgi.

"Piemēram, ar administratīvajām lietām tiesās veicies labāk, ir nelielas problēmas ar civillietām, bet vislielākās grūtības bija ar krimināllietu izskatīšanu, kas bija saistīts ar šajās lietās apsūdzēto konvojēšanu, bet tagad ierobežojumu mīkstināšana ļaus šo problēmu atrisināt brīvāk, kā arī vieglāk nodrošināt attālināto lietas izskatīšanu," sacīja ministrs.

Tomēr viņš arī piebilda, ka ārkārtējās situācijas laikā iesniegto lietu skaits rajonu tiesās samazinājies par 10%, savukārt apgabaltiesās tas pieaudzis par 5%, kas pēc ministra domām apliecina, ka pirmās instances tiesas turpina savu darbu pat šajos krīzes apstākļos.

Jau ziņots, ka valdība vakar Covid-19 pandēmijas dēļ Latvijā izsludināto ārkārtējo situāciju pagarināja līdz 9.jūnijam, vienlaikus lemjot par būtisku dažādu ierobežojumu atvieglošanu.

Līdz ar valdības lēmumu tagad tiek atļauti pasākumi līdz 25 cilvēkiem, savukārt to maksimālais pieļautais ilgums iekštelpās būs trīs stundas, kamēr uz āra pasākumiem laika limits neattieksies.

Turpinot novērot kritumu Covid-19 saslimstībā, valdība ceturtdien lēma par sociālās distancēšanās pasākumu mīkstināšanu, tostarp atļaujot pulcēšanos gan iekštelpās, gan ārā organizētos, publiskos pasākumos.

Ierobežojumu mīkstināšanas rezultātā tiek atļauta sapulču, gājienu, piketu un privātu, kā arī organizētu reliģisku pasākumu rīkošana.

Vienlaikus pasākuma organizatoram noteikts pienākums nodrošināt ierobežojumu ievērošanu, tostarp fiziskas distances nodrošināšanu tā apmeklētājiem, un dezinfekcijas līdzekļu pieejamību pasākuma dalībniekiem.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika