Dega labības lauki un rugāji

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 26. jūlija pulksten 6.30 līdz 27. jūlija pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 17 izsaukumu –11 uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi, informē VUGD.

Pulksten 11.11 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Dobeles novada Dobeles pagastu, kur dega labības lauks un rugāji 8 hektāru lielā platībā. Degšanas ierobežošanai tika piesaistītas arī trīs traktortehnikas vienības, kas degošo lauku apara. Pulksten 13.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pulksten 12.19 tika saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Sesavas pagastu, kur dega labības lauks 33 hektāru lielā platībā. Notikuma vietā strādāja Bauskas, Elejas, Iecavas un Bauskas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī septiņas lauku īpašnieku traktortehnikas vienības (trīs no tām ar ūdens mucām). Pulksten 14.31 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pulksten 14.00 tika saņemts izsaukums uz Dobeles novada Vītiņu pagastu, kur dega labības rugāji un labības lauks 10 hektāru lielā platībā. Pulksten 15.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Pulksten 14.56 VUGD saņēma izsaukumus uz Dobeles novada Auru pagastu, kur dega labības rugāji 10 hektāru lielā platībā un meža zemsedze 0,1hektāra platībā. Ugunsgrēka dzēšanai un ierobežošanai bija piesaistītas trīs traktortehnikas vienības. Pulksten 17.10 ugunsgrēks tika likvidēts.

Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecībā un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Pulksten 19.15 VUGD steidzās uz Paula Lejiņa ielu Jelgavā, kur dega atkritumi 2m2 platībā. Pulksten 19.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 117 izsaukumus – 74 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 14 bija meža ugunsgrēki, 25 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika