Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iedzīvotājus aicina internetā uzmanīties no nelicencētiem kredītu devējiem

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija aicina iedzīvotājus uzmanīties no nelicencētiem patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzējiem, kuri interneta sludinājumos piedāvā izsniegt auto līzingu vai kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Asociācijā aģentūrai LETA norādīja, ka atbilstoši tās apkopotajai informācijai šobrīd tiešsaistē tiek publicēti sludinājumi, kuros nelicencēti komersanti maldina patērētājus, norādot, ka ir licencēti nebanku kredītdevēji. Turklāt krāpnieki aicina noformēt kredītu, pakalpojumus solot arī personām ar "ļoti sabojātu kredītvēsturi".

"Ekonomiskās neskaidrības laiks ir augsne krāpniekiem, kuri aktīvi mēģina izdomāt veidus, kā piekļūt klientu datiem, lai veiktu krāpniecības. Lai izvairītos no šādiem incidentiem, ieteicams ievērot piesardzības pasākumus, pārbaudot visu pieejamo informāciju par pakalpojumu sniedzēju. Vienlaikus būtiska ir arī personīgo datu aizsardzība, kas ir atkarīga no pašu klientu atbildīgas rīcības," uzsvēra Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas vadītājs Gints Āboltiņš. 

Pēdējo divu mēneša laikā asociācija saņēmusi vairākas sūdzības arī par krāpniecībām saistībā ar iespējām ieguldīt naudu. Krāpniecības upuri tiek uzrunāti internetā, solot augstu atdevi ieguldījumiem, bet pēc naudas pārskaitīšanas ar krāpniekiem vairs nevar sazināties.

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija aicina pirms jebkura ieguldījuma veikšanas pārliecināties, vai pakalpojuma sniedzējs ir licencēts, pārbaudot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) mājaslapā. Savukārt informāciju par licencētiem kredītdevējiem var atrast Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) mājaslapā. 

"Ja ir noticis krāpniecisks gadījums, aicinām nekavējoties vērsties Valsts policijā un atbilstošā uzraugošajā iestādē, vai tā ir FKTK, vai PTAC. Daudzi par notikušo neziņo, jo baidās un izjūt kaunu, bet tikai, atklājot šādus gadījumus, varam samazināt krāpnieku skaitu," minēja Āboltiņš. 

Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija apvieno ārpus banku sektora esošus uzņēmumus, kas iedzīvotājiem Latvijā sniedz finanšu pakalpojumus.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika