Jau diennakti Dobeles novadā tiek dzēsta gruzdoša šķelda

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 3.marta pulksten 6.30 līdz 4.marta pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD.

Vakar pulksten 09.34 VUGD saņēma informāciju, ka Dobeles novada Gardenē uz lauka deg šķelda. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka apmēram 180 m2 lielā un piecu metru augstā kaudzē iekšpusē vairākās vietās gruzd šķelda. Kopējais šķeldas daudzums kaudzē bija apmēram 10000 m3. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot dronu ar termokameru, identificēja gruzdošās vietas. Dzēšanas darbi norisinājās sadarbībā ar piesaistītu traktortehniku, kas pārkrāva negruzdošo šķeldu, bet gruzdošo izveda un izlīdzināja blakus teritorijā, kur ugunsdzēsēji to dzēsa. Kopējais gruzdošās šķeldas apjoms bija 1000 m2. Šorīt šķeldas pārkraušanas un dzēšanas darbi vēl turpinās.

Pulksten 17.56 Vecumnieku un Jaunjelgavas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Vecumnieku novada Valles pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā uz plīts virsmas bija uzkrituši plastmasas veļas knaģi, kas sāka kust. Rodoties sadūmojumam, mājoklī nostrādāja dūmu detektors. Ugunsgrēks bija likvidēts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Vakar vakarā Jelgavas novada Līvbērzes pagastā dega kūla 100 m2 platībā.

Šonakt pulksten 03.09 Aizkraukles, Neretas un Viesītes ugunsdzēsēji glābēji devās uz Neretas novada Neretu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas vienā no dzīvokļiem uz plīts bija piededzis ēdiens. Mājas iemītnieks pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās bija pamanījis ugunsgrēka izcelšanos – izslēdza plīti un atvēra logus, telpu vēdināšanai. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja, vai apkārtējos dzīvokļos nav izveidojies sadūmojums.

Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuros virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, radot spēcīgu sadūmojumu. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību un pieskatīšanu!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 39 izsaukumus –  18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Foto: VUGD

Pievieno komentāru

Asā hronika