Jelgavā dega piededzis ēdiens un sadzīves mantas

Aizvadītajā diennaktī, laikā no 6.oktobra pulksten 6.30 līdz 7.oktobra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums, informē VUGD.

Pulksten 12.01 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Atmodas ielu Jelgavā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā bija jūtams sadūmojums. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no ēkas dzīvokļiem uz plīts ir piededzis ēdiens 0,2 m2 platībā. Caur balkona logu ugunsdzēsēji glābēji iekļuva virtuvē un ugunsgrēku nodzēsa. Mājoklī neviens cilvēks neatradās.

Pulksten 12.40 Bauskas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Bauskas novada Īslīces pagastu, kur  dega riepas 40 m2 un sausā zāle viena hektāra platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 14.02.

Pulksten 15.03 VUGD saņēma informāciju, ka Ausekļa ielā Jelgavā no koka divstāvu mājas nāk melni dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ēkas mansardā izbūvētā dzīvoklī deg sadzīves mantas un mēbeles 4 m2 platībā. Dzīvoklī cilvēki neatradās. Dzēšanas darbi noslēdzās pulksten 15.03.

VUGD aicina iedzīvotājus uzlabot sava mājokļa ugunsdrošību, tajā uzstādot dūmu detektoru, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par izveidojušos sadūmojumu, kā arī mājoklī visiem pieejamā un redzamā vietā novietot ugunsdzēsības aparātu un ugunsdzēsības pārklāju, ar kuriem var viegli nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā! 

Aizvadītajā diennaktī Latvijā kopumā VUGD saņēma 39 izsaukumus – 18 uz ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.

Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Asā hronika