Jelgavas novadā aizdegušies rugāji un labības lauks (papildināta)

Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā svētdienas pēcpusdienā deg rugāji un labības lauks, norādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Viņa pauda, ka izsaukumu uz notikuma vietu glābēji saņēmuši pulksten 16.27. Stundas laikā ugunsgrēku izdevās lokalizēt.

Ugunsgrēkā dega labības lauks un rugāji 16 hektāru platībā. Lauka saimnieks nodrošināja atbalstu ar traktortehniku ūdens pievešanai un atdalošās joslas uzaršanai.

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nedēļas nogalē bija nepieciešama arī Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastā, kur dega vieglā automašīna 1m2 platībā, Gaurata ielā Dobelē, kur divstāvu neapsaimniekotā ēkas pirmajā stāvā dega sadzīves mantas 6m2 platībā, Jelgavas novada Ozolnieku pagastā dega koka dobums 1,5m2 platībā, Jelgavas novada Valgundes pagastā, kur dega nepieskatīts ugunskurs 5m2 platībā, informē VUGD.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsējiem glābējiem Zemgalē bija vairāki izsaukumi, kas saistīti ar sausās zāles, kā arī labības degšanu. Piektdien tika saņemts izsaukums uz Jelgavas novada Valgundes pagastu, kur dega sausā zāle 120m2 platībā. Sestdien šāda veida izsaukumi tika saņemti uz Jelgavas novada Sesavas pagastu, kur dega rugāju lauks 500m2 platībā, Jelgavas novada Glūdas pagastu, kur sausā zāle dega 100m2 platībā.  Svētdien izsaukums tika saņemts uz Jelgavas novada Jaunsvirlaukas pagastu, kur labības lauks dega 16 hektāru lielā platībā. 

Ugunsgrēku skaitu lauksaimniecībā un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.


 Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika