Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas tiesas pakāpeniski atsāks skatīt lietas klātienē, tomēr lielākoties turpinās strādāt attālināti

Ņemot vērā pagājušajā nedēļā valdības sēdē nolemto par publisku pasākumu organizēšanas ierobežojumu mīkstināšanu, no šodienas Latvijas tiesas pakāpeniski atsāks skatīt lietas klātienē, tomēr lielākā daļa lietu joprojām tiks skatīta rakstveida procesā vai attālināti, informēja Tiesu administrācijas Tiesu iestāžu sabiedrisko attiecību speciāliste Ināra Makārova.

Tiesas klātienē atsāks skatīt tās mutvārdu lietas, kurās būšot iespējams nodrošināt Ministru kabineta noteiktās prasības par pulcēšanos iekštelpās, vienlaikus ievērojot noteiktos ierobežojumus attiecībā uz ieslodzīto konvojēšanu, kas joprojām ir pārtraukta.

Tiesas zālē vienlaikus varēs uzturēties ne vairāk kā 25 cilvēki un būs jāievēro savstarpēja divu metru distance. Lietas dalībnieki tiks aicināti "rūpīgi un atbildīgi izvērtēt savu veselības stāvokli un, ja pastāv kaut nelielas aizdomas par saslimšanu, nedoties uz tiesu".

Tiesu administrācija tiesām nodrošinās roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļus, kā arī iespēju robežās nodrošināšot sejas maskas lietas dalībniekiem. Savukārt preses pārstāvjiem, advokātiem, prokuroriem, iestāžu pārstāvjiem un klausītājiem uz tiesas sēdi būs jābūt līdzi savam mutes un deguna aizsegam.

Ņemot vērā ierobežojumus, masu medijiem, kuri vēlēsies apmeklēt kādu atklāto tiesas sēdi, divas dienas iepriekš būs jāpiesakās Tiesu administrācijā, bet klausītājiem - pie tiesas sēžu sekretāra, lai noskaidrotu, kāda ir iespēja piedalīties konkrētajā tiesas sēdē. Makārova solīja, ka tiks nodrošināta iespēja sekot līdzi arī tām tiesas lietām, kas tiek izskatītas attālināti, izmantojot interneta video saziņas risinājumus. Arī šajos gadījumos klausītājiem un masu mediju pārstāvjiem nepieciešams iepriekš pieteikties, lai saņemtu informāciju par tiesas sēdes norisi.

Atsākot mutvārdu tiesas sēdes, prioritāte būs tām lietām, kuras šajā laikā nebija iespējams skatīt rakstveida procesā. Tiesas darbu organizēs tā, lai izvairītos no vairāku tiesas sēžu rīkošanas vienlaikus, tādējādi mazinot daudzu cilvēku plūsmu.

"Saglabātas arī visas līdz šim likumā "Par valsts institūciju darbību ārkārtējās situācijas laikā saistībā ar Covid-19 izplatību" noteiktās iespējas lietas skatīt rakstveida procesā (civillietas, administratīvo pārkāpumu lietas, krimināllietas apelācijas instancē), līdz ar to joprojām lielākās daļas lietu izskatīšana tiks organizēta rakstveida procesā vai attālināti," atzīmē Tiesu administrācija.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika