Nedēļas nogalē Zemgalē dzēsti astoņi ar ražas novākšanu saistīti ugunsgrēki

Zemgalē aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Tā nedēļas nogalē dzēsti astoņi šādi ugunsgrēki, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD):

Jelgavas novada Sesavas pagastā, kur piektdien dega labības rugāji 4 hektāru lielā platībā;

Jelgavas novada Sesavas pagastā, kur sestdien dega salmu rullis 1m2 platībā (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās);

Jelgavas novada Svētes pagastā, kur sestdien dega labības rugāji 2,5 hektāru lielā platībā;

Aizkraukles novada Pilskalnes pagastā, kur dega labības lauks 2 hektāru lielā platībā;

Bauskas novada Rundāles pagastā, kur dega sausā zāle un labības rugāji 1000m2 platībā;

Bauskas novada Svitenes pagastā, kur sestdien dega labības rugāji vairāk nekā 3 hektāru lielā platībā;

Jēkabpils novada Salas pagastā, kur svētdien dega rugāju lauks 3 hektāru lielā platībā;

Bauskas novada Bārbeles pagastā, kur svētdien dega vieglā automašīna 8m2 platībā un rugāju lauks 2 hektāru platībā.

Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Saistībā ar stiprā vēja postījumiem VUGD Zemgalē piektdien saņēma 13 izsaukumus, sestdien piecus, bet svētdien vienu, kur bija jānovāc nolūzuši un aizlūzuši koki, kas radīja apdraudējumu. Galvenokārt, koki tika novākti no ceļu braucamās daļas.

Sestdien pulksten 21.43 tika saņemts izsaukums uz Satiksmes ielu Jelgavā, kur daudzdzīvokļu ēkā jūtama gāzes smaka. Ierodoties notikuma vietā un pārbaudot dzīvokļus, tika konstatēts, ka kādā dzīvoklī no neaizgrieztas gāzes plīts noplūst gāze.  VUGD un AS “Gaso” Avārijas dienesta darbinieki noplūdi likvidēja. Tika pārbaudītas arī blakus kāpņu telpas, notika telpu vēdināšana. Pulksten 22.03 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Asā hronika