Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Precizē soda piemērošanu par atrašanos publiskā vietā pārmērīgā reibumā

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas precizē, ka administratīvo sodu piemēro par atrašanos publiskā vietā tādā reibuma stāvoklī, kas traucē sabiedrisko kārtību vai drošību.

Par šādu pārkāpumu piemēros brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro.

Pašlaik Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK) noteikts, ka sods tiek piemērots par atrašanos sabiedriskās vietās tādā reibuma stāvoklī, kas aizskar cilvēka cieņu. Paredzēts, ka LAPK zaudēs spēku līdz ar šodien pieņemtā likuma un citu administratīvo sodu saistīto likumprojektu stāšanos spēkā 2020.gada 1.jūlijā.

Tāpat administratīvais sods joprojām tiks piemērots par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu publiskā vietā, izņemot vietas, kur alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību patērēšanai uz vietas atļāvusi pašvaldība vai Valsts ieņēmumu dienests.

Jaunās normas noteiktas Administratīvo sodu likumā par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā.

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika