Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Prokurors un apsūdzētās pārstāvis pārsūdzējuši notiesājošo spriedumu bijušās Jelgavas poliklīnikas vadītājas lietā 6

Prokurors un apsūdzētās pārstāvis pārsūdzējuši Zemgales rajona tiesas notiesājošo spriedumu bijušās Jelgavas poliklīnikas vadītājas Annas Zīvertes lietā, aģentūru LETA informēja tiesas pārstāve Sanita Grinšpone.

Krimināllietā, kurā Zīverte apsūdzēta par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, saņemts apelācijas protests no prokurora un apelācijas sūdzība no apsūdzētās aizstāvja. Abas pārsūdzības tiesā pieņemtas.

Lieta tiek gatavota nosūtīšanai Zemgales apgabaltiesai.

Jau ziņots, ka martā Zemgales rajona tiesa par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzētajai Zīvertei piespriedusi trīs gadu cietumsodu un 8600 eiro naudas sodu.

Grinšpone informēja, ka Zīverte atzīta par vainīgu pēc trim Krimināllikuma pantiem. Galīgais sods, daļēji saskaitot noteiktos sodus, noteikts brīvības atņemšana uz trim gadiem un naudas sods 20 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 8600 eiro, atņemot tiesības ieņemt valsts amatpersonas amatus uz četriem gadiem.

Drošības līdzeklis - noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliedzot pildīt SIA "Jelgavas poliklīnika" valdes locekļa pienākumus līdz galīgajam nolēmumam kriminālprocesā - Zīvertei atstāts līdz sprieduma spēkā stāšanās dienai.

Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurora Pāvela Sondora nolasītā apsūdzība Zīvertei pamatā balstīta iepriekš Valsts kontroles (VK) konstatētajās nepilnībās, kas atklājās Jelgavas poliklīnikas revīzijas laikā.

Apsūdzība uzskata, ka līdz ar dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu ir notikusi pašvaldības kapitālsabiedrības līdzekļu izšķērdēšana lielos apmēros un radītie zaudējumi aprēķināti 21 974 eiro apmērā.

Zīverte atzina, ka apsūdzības saturs viņai ir saprotams, bet savu vainu noliedza.

Zemgales tiesas apgabala prokurors, nododot lietu tiesai, norādīja, ka apsūdzētā persona izdarīja tādus noziegumus, par kuriem bargākais sods atbilstoši likumam var būt brīvības atņemšana līdz 15 gadiem. Prokurors lietā pieteicis nodarītā kaitējuma kompensāciju valsts interesēs 21 973 eiro apmērā.

Iepriekš prokuratūra paziņojumā presei norādīja, ka pēc VK veiktās revīzijas materiāliem "Jelgavas poliklīnikā" par laiku no 2011.gada 1.janvāra līdz 2012.gada 31.decembrim sāktajā kriminālprocesā prokurors pie kriminālatbildības saucis kādu "Jelgavas poliklīnikas" valsts amatpersonu par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu, piemērojot drošības līdzekli - noteiktas nodarbošanās aizliegumu.

Pati Zīverte 2015.gada februāra sākumā iesniegusi atlūgumu veselības stāvokļa dēļ.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 6

zilgme

Kāpēc šī čuvirla - izzadzēja tad netika notiesāta uz 15 gadiem, ja to paredz likums? Vispār bardaks ir tajā nenotiesāšanā, jo pie tiesāšanas ir- vai nu mīkstmieši vai nopirktie. Interesanti , kas tad notiek ar tā galvenā slimnīcas locekļa satiesāšanu, jo nu jau kādu pusgadu un vairāk nav nekas dzirdēts.

pirms 7 dienām, 2020.07.31 07:26

Boriss Jeļcins

Zīverte no cietuma tālu- šiverē pa dārzu Bērzu ceļa rezidencē un bauda vasaras sauli.

pirms 6 dienām, 2020.08.02 00:01

mmgd

Obligāti tiks !

pirms 5 dienām, 2020.08.02 10:49

kurmis

Tad jāsatiek un j[āiesprauž skuja vai čiekurs.

pirms 4 dienām, 2020.08.03 20:57

Asā hronika