PTAC aicina patērētājus neiesaistīties darījumos ar internetveikala "loguveikals.lv" uzturētāju "LB Latvia"

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) brīdina patērētājus par internetveikalu "loguveikals.lv" un aicina neiesaistīties darījumos ar attiecīgā internetveikala uzturētāju "LB Latvia".

PTAC norādīja, ka centrs ir saņēmis vairāku patērētāju sūdzības par internetvietnē "loguveikals.lv" veiktiem preču pasūtījumiem, bet nepiegādātu preci un neatmaksātu naudu, kā arī neiespējamību sazināties ar vietnes uzturētāju un preču pārdevēju SIA "LB Latvia".

Izpētes ietvaros PTAC secinājis, ka "LB Latvia" nenodrošina patērētājiem vietnē pasūtīto un apmaksāto preču, proti, PVC logu pasūtījumu izpildi,  "LB Latvia" nepilda normatīvos noteikto patērētāju samaksātās naudas summas atmaksas pienākumu gadījumos, kad patērētāji vienpusēji atkāpjas no noslēgtā distances līguma tādēļ, ka nav veikta pasūtījuma izpilde jeb preces piegāde, kā arī "LB Latvia" izvairās no patērētāju sūdzību izskatīšanas saistībā ar noslēgtajiem līgumiem, proti, kompānija nesniedz atbildes.

PTAC uzņēmuma īstenoto komercpraksi vērtē kā negodīgu - profesionālajai rūpībai neatbilstošu, maldinošu un agresīvu. Arī fakti, ka "LB Latvia" neatbild uz PTAC pieprasījumiem un vietne vairs nav sasniedzama, liecina, ka "LB Latvia" rīcībā, iespējams, ir saskatāmas noziedzīga nodarījuma, proti, krāpšanas pazīmes. Tādējādi PTAC ir vērsies Valsts policijā ar lūgumu veikt attiecīgo faktu operatīvo pārbaudi un nepieciešamības gadījumā sākt kriminālprocesu, pavēstīja PTAC pārstāvji.

Tāpat PTAC ir informējis Uzņēmumu reģistru par to, ka "LB Latvia" nenodrošina sasniedzamību tās juridiskajā adresē un lūdzis Uzņēmumu reģistru izvērtēt nepieciešamību lemt par komersanta darbības izbeigšanu.

Ņemot vērā minēto, PTAC aicina patērētājus neiesaistīties darījumos ar "LB Latvia". Ja patērētāji jau ir cietuši no "LB Latvia" darbībām,  PTAC aicina vērsties Valsts policijā.

Vienlaikus PTAC aicina patērētājus ziņot, ja komersants ir izveidojis citu preču pārdošanas vietni un turpina augstāk minētos patērētāju tiesību pārkāpumus. 

Kompānija "LB Latvia" reģistrēta 2015.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Kompānijas vienīgais īpašnieks ir Roberts Berķis. 2019.gadā "LB Latvia" apgrozījums bija 121 886 eiro, bet kompānijas peļņa bija 478 eiro. Kompānijas 2020.gada finanšu rezultāti pagaidām nav publiskoti. Šogad 21.jūlijā "LB Latvia" bija Valsts ieņēmumu dienesta administrēto nodokļu parāds 7690 eiro apmērā.  "Firmas.lv" kā uzņēmuma mājaslapa uzrādīta "www.logubaze.lv"

Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Asā hronika