Turpinās skatīt lietu pret draudzes locekļiem par mātes un bērna nāvi mājdzemdībās 8

Zemgales rajona tiesa šodien turpinās skatīt krimināllietu, kurā saistībā ar mātes un bērna nāvi mājdzemdībās apsūdzēti vairāki Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi - mirušās sievietes vīrs un tēvs, kā arī draudzes garīgā līdera sieva.

Tiesas sēde vairākkārt atcelta ārkārtējas situācijas izsludināšanas dēļ. Tagad sēdi plānots aizvadīt šodien pulksten 10.

Jau ziņots, ka tiesa mainījusi drošības līdzekli iepriekš apcietinātajiem apsūdzētajiem. Apcietinājums kā drošības līdzeklis iepriekš bija noteikts abiem apsūdzētajiem vīriešiem. Taču pieņemts lēmums par drošības līdzekļa grozīšanu uz nodošanu policijas uzraudzībā, piemērojot papildus drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts.

Pēc advokātu lūguma pieņemts lēmums par lietas iztiesāšanu slēgtā sēdē.

Laikraksts "Latvijas Avīze" iepriekš ziņoja, ka 21 gadus vecajai sievietei 2019.gada 14.maijā sākās dzemdības. Viņas 25 gadus vecais vīrs Renārs, 51 gadus vecais tēvs Valdis Simsons un 40 gadus vecā reliģiskās draudzes garīgā līdera sieva Solvita Dāvida nolēmuši dzemdības pieņemt paši, lai arī nevienam no viņiem nav medicīniskas izglītības.

Dzemdību rezultātā bērns piedzimis nosmacis, bet māte vēlāk nomirusi no vissmagākās grūtniecības toksikozes formas - eklampsijas. Dzemdību laikā sievietei vīrieši turējuši sievietei kājas, mutē viņai likta karote, bet nākamajā dienā sievietei dots vien padzerties ūdeni, atsaucoties uz prokurores Zinaīdas Egles apsūdzību vēstīja laikraksts.

Lietā minētās trīs personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 137. un 141.panta 2.daļas jeb par neatļautu ārstniecību un atstāšanu bez palīdzības, par ko draud cietumsods līdz astoņiem gadiem.

Apsūdzētā sieviete savu vainu neatzina, vīrieši atzina daļēji - klāt esot bijuši, darbības veikuši, bet neatļauta ārstniecība neesot bijusi.

Šajā tiesas procesā cietušo personu nav un neviens nekādu kompensāciju nepieprasa.

Kā vēstīja "Latvijas Avīze", spriežot pēc avotu stāstītā un atsevišķām publikācijām, Pirmās evaņģēliskās Jēzus draudzes locekļi tiek aicināti uz aklu paklausību draudzes līderim, norobežošanos no laicīgās dzīves, mantas neieredzēšanu, atteikšanos no grāmatām, piemiņas lietām, relikvijām, žurnāliem, interneta ziņām, video, kavēšanās atmiņās, attiecību uzturēšanas ar cilvēkiem ārpus draudzes. Slikti esot arī izmantot pasaules gudrības.

Pirmā evaņģēliskā Jēzus draudze ir Latvijā oficiāli reģistrēta. Pēc 2018.gada draudzes pārskata secināms, ka tajā ir 132 pilngadīgi un 45 nepilngadīgi locekļi. Nekādi "negatīvi signāli" oficiālajās valsts iestādēs neesot saņemti. Draudzei nav mācītāja, bet ir svētais gans - garīgais līderis.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Resnais

zīverti jau notiesāja

pirms 14 dienām, 2021.05.01 10:52

resni?

tuvāk, lūdzu!

pirms 13 dienām, 2021.05.02 11:23

Top

Novilcinās jau arī. Sen jau var redzēt ka ne īpaši grib apsūdzēt tos mērgļus. Sen jau varēja visus piespiedu kārta nogādāt uz tiesas zāli.

pirms 14 dienām, 2021.04.30 18:59

Skolnieciņš

Aizlūgsim Latvju Dievus par mājdzemdībās cietušās grūtnieces un viņas mazuļa dvēselītēm Lai Māra - Zemes Māte pieņem viņus savā klēpī Lai Māra - Veļu māte pasargā viņu garu un dvēseli savā valstībā! Svētīgi, Skolnieciņš

pirms 9 dienām, 2021.05.05 18:08

Tas pats Jānis

Skolnieciņ, beidz dzert! Brīvdienas jau beigušās!

pirms 9 dienām, 2021.05.06 08:02

Jānim

Neapvaino, kāda dzeršana, vienkārši labsirdīgs, bet diemžēl dievturu ticībā apsēsts cilvēciņš ar izdomātiem latvju pasaku tēliem...

pirms 9 dienām, 2021.05.06 14:17

Asā hronika