Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Asociācija: Latvijas darba tirgū pastāv diskriminācija pēc darbinieku vecuma

Pārsvarā tiek diskriminētas divas iedzīvotāju grupas – jaunieši, kuri tikko beiguši vidusskolu un ir bez darba pieredzes, kā arī cilvēki, kuriem ir vairāk nekā 50 gadu. 

Latvijas darba tirgū pastāv diskriminācija pēc darbinieku vecuma, tostarp pārsvarā tiek diskriminēti jaunieši un iedzīvotāji, kuri ir vecāki par 50 gadiem, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Latvijas Personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mums ir vecuma diskriminācija darba tirgū,” teica Selga, piebilstot, ka tostarp pārsvarā tiek diskriminētas divas iedzīvotāju grupas – jaunieši, kuri tikko beiguši vidusskolu un ir bez darba pieredzes, kā arī cilvēki, kuriem ir vairāk nekā 50 gadu. 

Tāpat viņa atzīmēja, ka šī diskriminācija ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēki Latvijā baidās pazaudēt esošo darbu. “Ir jāsaprot, ka mums ir jāstrādā ar tiem cilvēkiem, kas mūsu valstī ir pieejami. Mums nebūs milzu pienesuma no ārvalstīm. Mums ir jāizmanto viss darba resurss, kas mums ir,” teica Selga.

Viņa minēja, ka arī pandēmijas laikā Latvijā nav novērota tendence daudziem darbiniekiem mainīt darbu. “Latvijā cilvēki šobrīd vairāk turas pie darba, kas viņiem ir, bailēs, ka viņi varētu pazaudēt šo darbu, bailēs, ka atkal nāks kādi ierobežojumi un viņi varētu ne tik labi pelnīt,” pauda Selga, piebilstot, ka Latvijā gan ir arī cilvēki, kuri šajā periodā pārdomā, kā labāk dzīvot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Asociācijas vadītāja arī norādīja, ka Covid-19 pandēmija ir mainījusi darba vidi, attiecības un struktūru, tostarp, ja pirms pāris gadiem par attālināto darbu tika runāts tikai atsevišķos gadījumos, tad šobrīd attālinātais darbs iedzīvotāju dzīvē ir ienācis uz palikšanu. Tādējādi uzņēmumu vadītājiem ir jābūt gataviem vienlīdz profesionāli vadīt gan tos cilvēkus, kuri strādā attālināti, gan tos, kuri strādā birojā, gan arī tos, kuri dod priekšroku hibrīdmodelim, daļu darba laika veicot attālināti un daļu darba laika esot klātienē. 

“Tie ir ļoti nopietni izaicinājumi, kas prasa pavisam citas vadības prasmes. Tas ietekmēs gan savstarpējās attiecības, gan organizācijas kultūru, gan mūsu attieksmi, gan arī mūsu sajūtu un atbildību pret darbu,” pauda Selga.

Latvijas Personāla vadīšanas asociācija izveidota 1996.gadā. 

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.