Astoņu vārtu spēli “Zemgale/LLU” noslēdz ar divu vārtu deficītu (FOTO, VIDEO)

Jelgavas hokeja komanda “Zemgale/LLU” ar rezultātu 3:5 (0:2; 2:2; 1:1) savās mājās aizvadīja “Mestis” līgas regulārā čempionāta spēli pret Somijas pilsētas Espo komandu “Kiekko-Espoo”. Vārtus jelgavnieku labā guva Gatis Gricinskis, Harijs Brants un Artūrs Karaša.

Uz otro spēli divu dienu laikā “Zemgale/LLU” galvenais treneris Artis Ābols neveica lielas izmaiņas. Ceturtajā maiņā kā rezerves aizsargs tika piesaistīts Patriks Seilis, kurš aizvietoja Robertu Vītolu. Vārtu aizsardzība šajā spēlē tika uzticēta Rihardam Cimermanim.

“Kiekko-Espoo” galvenajam trenerim Tomasam Vesterlundam gan bija sarežģītāks uzdevums veidojot sastāvu no kura nācās izņemt četrus spēlētājus, ieskaitot pieredzējušo uzbrucēju Tommi Huhtalu. Somu speciālists veica izmaiņas pirmajos divos virknējumos, kā arī palika ar trim virknējumiem un diviem rezerves uzbrucējiem. Vārtu aizsardzība tika uzticēta pieredzējušam vārtsargam Valteri Ignatjevam.

Atšķirībā no vakardienas spēles, šodien pirmās trešdaļas sākumā hokejisti spēlēja nedaudz lēnāk. “Zemgale/LLU” hokejistiem izdevās vairāki labi uzbrukumi uz kuriem viesi atbildēja ar līdzīgiem mēģinājumiem.

Pēc septiņām nospēlētām minūtēm jelgavnieku spiediens mazinājās, kas ļāva “Kiekko-Espoo” uzvarēt iemetienu savā aizsardzības zonā un par pussoli apsteigt laukuma saimniekus pretuzbrukumā, kuru ar vārtu guvumu noslēdza Tomi Takavereje – 0:1.

Trīs minūtes vēlāk “Zemgale/LLU” hokejistiem pēc iemetiena neizdevās izmest ripu no savas aizsardzības zonas, un tas noslēdzās ar Antona Ollikainena vārtu guvumu – 0:2.

Otrās trešdaļas sākumā viesiem no Somijas izdevās lauzt jelgavnieku plānus ātri izmantot tuvā soliņa priekšrocības. Ceturtajā minūtē Oula Kūre izslidoja tieši pretī vārtsargam un ieraidīja ripu starp vārtsarga kājsargiem – 0:3.

Ledus hallē uz mirkli pieklusa fanu bungu skaņas un iestājās klusumus, kurā skaidri varēja dzirdēt “Zemgale/LLU” galvenā trenera Arta Ābola skaļo balsi ar mudinājumu turpināt cīņu. Un cīņa arī sākās. Jelgavnieki sāka pielietot krietni vairāk spēka paņēmienus, kas izsita no sliedes viesus un padarīja spēli emocionālāku.

Tuvāk trešdaļas vidum “Zemgale Juniors” kapteinis Reinards Dāvis Pētersons meta ripu vārtu virzienā, tā atleca no aizvārtes uz vārtu priekšu, kur no kājām tika nogāzts uzbrucējs Gatis Gricinskis. Ripa no viņa slidas atleca vārtos, ļaujot jelgavniekiem gūt savus pirmos vārtus spēlē – 1:3.

“Zemgale/LLU” turpināja savus mēģinājumus atspēlēties, bet, par nelaimi, “Kiekko-Espoo” spēja izveidot ātru pretuzbrukumu, kura noslēgumā Jaspers Vītala atjaunoja trīs vārtu pārsvaru – 1:4.

Neskatoties ne uz ko, jelgavnieki turpināja uzbrukt uz pretinieku vārtiem, un trešdaļas pēdējā minūtē aizsargs Harijs Brants no kreisās malas asā leņķi spēja pārspēt vārtsargu Valteri Ignatjevu, atjaunojot komandas iespējas atspēlēties – 2:4.

“Zemgale/LLU” trešajā trešdaļā nemazināja savus tempus un skrēja atspēlēties, bet ceturtajā minūtē viesu uzbrucējs Jāko Hetkinens aizskrēja ātrā pretuzbrukumā un no asa leņķa ieraidīju ripu vārtu augšēja stūrī – 2:5.

Divas minūtes vēlāk “Kiekko-Espoo” nonāca mazākumā, un šo iespēju jelgavnieku labā izmantoja Artūrs Karaša – 3:5, dodot jaunu iedvesmu cīņai līdz spēles beigām.

Diemžēl “Zemgale/LLU” neizdevās izmantot savā labā vienu vairākumu, ka arī pārsvaru spēlējot bez vārtsarga divas minūtes pirms spēles beigām, noslēdzot spēli ar divu vārtu deficītu.

“Zemgale/LLU” – “Kiekko-Espoo” 3:5 (0:2; 2:2; 1:1)

Vārtu guvēji: 08:02 Tommi Takaveräjä (Matinmikko, Ruusunen); 11:33 Anton Ollikainen (Jurgens, Tuomaala); 24:17 Oula Kuure (Niemeläinen, Matinmikko); 28:17 Gatis Gricinskis (Petersons, Purmalis); 36:01 Jasper Viitala (Lemetyinen, Leppänen); 39:23 Harijs Brants (Purmalis, Gricinskis); 43:08 Jaakko Heikkinen (Leppänen, Ignatjew); 45:28 Artūrs Karaša (Goršanovs, Roķis).

Komandu sastāvi

“Zemgale/LLU”: 1. maiņa: Daniels Andersons, Kristaps Roķis, Kristers Brauns, Harijs Brants, Daniels Goršanovs; 2. maiņa: Ričards Bernhards, Artūrs Homjakovs (zelta ķivere), Artūrs Karaša, Edgars Dīķis, Haralds Rauls Slišāns; 3. maiņa: Pēteris Purmalis, Gatis Gricinskis, Roberts Baranovskis, Dario Mackevics, Renarts Džerods Alksnis; 4. maiņa: Reinards Dāvis Pētersons, Rainers Rullers, Kristaps Kristiņš, Patriks Seilis; vārtsargi – Rihards Cimermanis (vārtos), Ēriks Vītols; galvenais treneris: Artis Ābols.

“Kiekko-Espoo”: 1.maiņa: Janne Hämäläinen, Jaakko Heikkinen, Joni Piipponen, Anton Niemeläinen, Aleksi Matinmikko; 2.maiņa: Rasmus Ruusunen, Oula Kuure, Tommi Takaveräjä, Atro Leppänen (zelta ķivere), Eetu Pylkkänen; 3.maiņa: Anton Ollikainen, Arttu Tuomaala, Morten Jurgens, Erno Hopponen, Jesse Vuorela; 4.maiņa: Jasper Viitala, Oskari Lemetyinen; vārtsargi: Waltteri Ignatjew (vārtos), Jani Lampinen; galvenais treneris – Tomas Westerlund.

Galvenie tiesneši: Uldis Bušs, Gints Zviedrītis.