Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atbalsta pilnvaru apturēšanu deputātam Liepam, bet par Nagli konsultēsies ar ministriju

Šodien Jelgavas novada domes deputāti ārkārtas sēdes turpinājumā atbalstīja pilnvaru apturēšanu deputātam Gundaram Liepam (NA), savukārt jautājumā par deputāta Aivara Nagļa (LZS) mandāta nolikšanu pašvaldība plāno vērsties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

Šodien Jelgavas novada domes deputāti ārkārtas sēdes turpinājumā atbalstīja pilnvaru apturēšanu deputātam Gundaram Liepam (NA), savukārt jautājumā par deputāta Aivara Nagļa (LZS) mandāta nolikšanu pašvaldība plāno vērsties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), aģentūru LETA informēja pašvaldības Komunikāciju departamenta vadītāja Dace Kaņepone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa skaidroja, ka jautājums par pilnvaru apturēšanu deputātam Liepam atbalstīts ar 11 balsīm “par” un vienu balsi “pret”.

Savukārt lēmumprojektā par deputāta Nagļa mandāta nolikšanu, lai šī lēmumprojekta otro punktu atzītu par prettiesisku, balsojums bija desmit “pret” un pieci “par”. Tas nozīmē, ka deputāti ar balsojumu iestājās, ka lēmumprojekta otrais punkts, kas nosaka, ka Naglis savu mandātu zaudējis 11.decembrī, dienu pēc attiecīgā domes lēmuma, nav prettiesisks. Vienlaikus Kaņepone uzsvēra, ka Pašvaldības domes deputāta statusa likums paredz, ka deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa “ar brīdi, kad dome ir pieņēmusi lēmumu par deputāta pilnvaru izbeigšanos sakarā ar deputāta personisku rakstveida iesniegumu par savu pilnvaru nolikšanu”.

Visticamāk, šīs likuma normas piemērošanas interpretāciju pašvaldība tomēr noskaidros VARAM, lai arī deputāti balsojuši, it kā atzīstot to kā korektu, norāda Kaņepone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa uzsver, ka balsojums par lēmumprojektiem vairs nemaina būtību – Nagļa vietā darbu Jelgavas novada domē sāks Jānis Počs (LZS), bet Liepas vietā – Ēriks Cimermanis (NA).

Kā vēstīts, vakar iesāktajā domes ārkārtas sēdē bija plānots atkārtoti izskatīt trīs lēmumprojektus, kas saistīti ar pilnvaru apturēšanu deputātam Liepam un lēmuma par deputāta pilnvaru izbeigšanos Naglim tiesiskumu.

Domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS) apgalvo ka gan pats, gan visa dome iepriekšējā sēdē tikusi apzināti maldināta, lai tiktu panākts vēlamais balsojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ziņots, ka Jelgavas novada domes deputāts Naglis ir nolicis deputāta mandātu, ko dome atbalstīja 10.decembra sēdē. Tūlīt pēc tam, kad deputāti bija izskatījuši deputāta Nagļa jautājumu, dienaskārtībā bija iekļauts jautājums par Liepas deputāta pilnvaru apturēšanu Covid-19 sertifikāta neesamības dēļ. Šajā balsojumā piedalījās arī nupat mandātu nolikušais deputāts Naglis.

Kā skaidro pašvaldībā, raisoties debatēm, vai viņš ir tiesīgs piedalīties balsojumā, jo tieši viņa balss izšķīra vēlamo balsojuma kvorumu, juriste domes sēdē situāciju vērtēja kā pareizu, komentējot, ka Naglis ir tiesīgs turpināt balsot, jo viņa mandāta nolikšana stājas spēkā ar nākamo dienu – 11.decembri.

Caunes pāris dienu prombūtnes laikā priekšsēdētāja vietnieks, pildot viņa pienākumus, parakstījis 10.decembra domes sēdes protokolu, tādejādi apstiprinot tā stāšanos spēkā, lai gan domes priekšsēdētājs neskaidrās situācijas dēļ konkrētajā balsojumā, pirms parakstīt protokolu, bija rosinājis noskaidrot visus apstākļus, uzsver pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības domes deputāta statusa likuma trešā panta pirmās daļas pirmais punkts paredz, ka deputāta pilnvaras izbeidzas pirms termiņa “ar brīdi, kad dome ir pieņēmusi lēmumu par deputāta pilnvaru izbeigšanos sakarā ar deputāta personisku rakstveida iesniegumu par savu pilnvaru nolikšanu”. Tātad Nagļa turpmākā piedalīšanās domes sēdē ar savu balsojumu bija prettiesiska, tagad norāda domē.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.