Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atjaunota Auces Romas katoļu baznīca – dāvana Aucei 100 gades jubilejā

28. jūnijā 17 Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma Koka mākslas un metālmākslas nodaļas diplomandi atrādīja Auces Romas katoļu baznīcas apmeklētājiem, skolas kvalifikācijas komisijai un skolas pedagogiem savus diplomdarbus, kas nu greznos un priecēs baznīcas draudzi un tās viesus, informē Dobeles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apskatot diplomandu paveikto, uz katra soļa manāms Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņu profesionālais darbs augsti kvalificētu pedagogu pavadībā, kā arī liela atbildība un centība.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņi pasniedzēja Arvīda Verzes vadībā krāšņākus padarījuši jau vairāk nekā 55 dievnamus Latvijā. Tehnikuma audzēkņiem tā bija lieliski iespēja pierādīt savas prasmes un dāvināt ko vērtīgu baznīcai, savukārt baznīcai – ieguvums, kas ilgi kalpos draudzei un citu baznīcas apmeklētāju sirdspriekam.

Pēc atzinīgiem ievadvārdiem no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma vadības puses, diplomdarbu izstrādātāji katrs īsumā pastāstīja par savu veikumu dievnamā. Ikviens darbs, kas tagad būs aplūkojams Auces Romas katoļu baznīcā, ir īsts mākslas darbs – sākot no maziem interjera priekšmetiem un beidzot ar metālkalumiem un altāra gleznu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Brīdī, kad mēs kopā ar šī tehnikuma pārstāvjiem tikāmies Dobeles novada pašvaldībā, šis Dievnama atjaunošanas projekts likās tāls, neaizsniedzams un grūti realizējams. Īpaši sarežģīts likās īsais projekta realizācijas termiņš, taču šodien, skatoties uz šo lielisko veikumu, es saprotu, ka, pateicoties dievpalīgam un sastājoties plecu pie pleca, kad tik daudz iesaistās, lai taptu kas ļoti skaists un vērtīgs, viss ir iespējams, tieši tāpēc, es saku lielu paldies visiem, kuri iesaistījās šī projekta realizācijā, īpaša pateicība Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma vadībai, pasniedzējiem un puišiem par tik pašaizliedzīgi un rūpīgi padarītu darbu. Šeit ne tikai dienās, bet arī naktīs dega gaisma, kas liecināja, šeit strādā ļoti atbildīgi, un mēs redzam, ka tas ir bijis jūsu pūļu vērts. Esat lepni par to, ko jūs darāt, jums būs unikāla iespēja rādīt saviem bērniem un pat vēl mazbērniem, ko esat paveikuši! Turklāt šī ir brīnišķīga dāvana mums visiem Aucē pilsētas 100-gades jubilejā! No sirds – paldies,” teica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis.

Neskaitāmas pateicības izskanēja visiem, kuri devuši savu artavu, lai šis grandiozais projekts varētu tikt realizēts, tai skaitā Dobeles novada pašvaldībai, kura gādāja, lai, cita starpā, varētu tikt atjaunota baznīcas fasāde. Tāpat baznīca ir tikusi pie tornīša, kurā iekārts zvans.

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.