Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atklāj V Pasaules latviešu zinātnieku kongresu; notiek tiešraides

Otrdien, 27.jūnijā, kultūras un izklaides centrā “Hanzas Perons” notika svinīga V Pasaules latviešu zinātnieku kongresa “Zinātne Latvijai” atklāšana. Svinīgajā atklāšanā dalībniekus uzrunāja Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša, Latvijas Valsts prezidente (1999-2007) Vaira Vīķe-Freiberga, Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstniece diasporas jautājumos Elita Gavele un Ekonomikas ministra padomniece inovāciju un digitalizācijas jautājumos Ieva Siliņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzrunājot “Zinātne Latvijai” kongresa dalībniekus A. Čakša akcentēja, ka pateicoties zinātnei un tās sasniegumiem, mēs dzīvojam labāk nekā iepriekšējās paaudzes: lielākam skaitam iedzīvotāju pasaulē ir pieeja tīram ūdenim un pārtikai, veselības aprūpei un enerģijai.  “Zinātne ir cilvēku kolektīvās rīcības augstākais sasniegums,” pauž Anda Čakša.

Runājot par zinātnes finansējumu ministre uzsvēra: “Zinātne patiešām nav lieka greznība, kurai naudu drīkst tērēt tikai visvairāk pārtikušās valstis. Arī mums ir ārkārtīgi nepieciešami augsti izglītoti iedzīvotāji, kas var palīdzēt plaukt Latvijai! Un tikai mūsu pašu rokās ir noteikt to, kāda izskatīties Latvijas sabiedrība rītdien – cik daudz skolēnu pārtaps par mērķtiecīgiem un zinātkāriem studentiem, kas meklēs jaunus un revolucionārus risinājumus esošajiem izaicinājumiem. Tādēļ turpināsim nesavtīgi ieguldīt gan izglītībā, gan zinātnē un tās attīstībā!”

V Pasaules latviešu zinātnieku kongress “Zinātne Latvijai” norisinās no 27. līdz 29. jūnijam. Šogad galvenās tēmas ir digitālā transformācija, zaļā pārveide un zinātnes ietekme. Kongresa laikā dalībnieki apspriedīs globālo problēmu iespējamos risinājumus, kā arī atzīmēs Latvijas un latviešu zinātnes sasniegumus. 28. un 29. jūnijā, notiks dažādas plenārsesijas, diskusijas un prezentācijas, kurās piedalīsies gan zinātnieki no Latvijas, gan citām pasaules valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kongresā ir pārstāvēta arī Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte Jelgavā.

28. un 29. jūnijā visas dienas garumā kongresa tiešraidēm var sekot līdzi portālā LSM.lv.

Ar kongresa programmu var iepazīties: https://www.zinatneskongress.lv/programma.

Foto: Toms Norde, Gatis Orlickis / Izglītības un zinātnes ministrija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.