Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atklās atjaunoto LLU Meža fakultāti

Piektdien, 10. decembrī, pulksten 10 Jelgavā, Akadēmijas ielā 11, atklās atjaunoto Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes ēku, klātesot zemkopības ministram Kasparam Gerhardam, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam, LLU rektorei, akadēmiķei Irinai Pilverei, AS “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētājam Edmundam Beļskim un studējošo pārstāvjiem.

Piektdien, 10. decembrī, pulksten 10 Jelgavā, Akadēmijas ielā 11, atklās atjaunoto Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes ēku, klātesot zemkopības ministram Kasparam Gerhardam, Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam, LLU rektorei, akadēmiķei Irinai Pilverei, AS “Latvijas valsts meži” padomes priekšsēdētājam Edmundam Beļskim un studējošo pārstāvjiem, informē LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņojām, ka šā gada novembrī noslēgušies nozīmīgi energoefektivitātes uzlabošanas darbi LLU Meža fakultātē Jelgavā, un tās ēka Akadēmijas ielā ieguvusi jaunu ārējo veidolu. Turklāt ēkā 2020. gadā īstenoti arī būtiski studiju vides modernizēšanas darbi, līdz ar to topošajiem meža nozares speciālistiem pieejamas ērtas, modernas un sakārtotas studiju telpas.

Pēc L. Siseņa teiktā, šobrīd īstenotie ēkas atjaunošanas darbi ir apjomīgākie, kādus tā piedzīvojusi kopš uzcelšanas. Atjaunošanas darbi īstenoti, kombinējot dažādus finansējuma avotus, un kopumā fakultātē kopš 2018. gada ieguldīti aptuveni 1,2 miljoni eiro.

“Kā pats mežs, arī nozare mainās, tāpēc jāmainās līdzi arī izglītībai un tās saturam, lai jaunie profesionāļi būtu konkurētspējīgi. Jau tagad ministrijā strādājam pie tā, lai nozarē ieviestu dažādus digitālus risinājumus, kas uzlabo drošību, mazina birokrātisko slogu un atvieglo valsts un uzņēmēju saziņu. Nākotnē šādu iniciatīvu būs tikai vairāk. Meža nozare ir bijusi Latvijas ekonomikas balsts, šo ir svarīgi saglabāt arī nākotnē, to varam ar spēcīgiem ekspertiem. Tāpēc esmu gandarīts, ka arī Zemkopības ministrija ir sniegusi savu artavu – 174 tūkstošus eiro – Meža fakultātes atjaunošanā un modernizācijā,” teica zemkopības ministrs Kaspars Gerhards.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atklāšanā varēs iepazīties gan ar ēkas energoefektivitātes uzlabošanas darbu rezultātu, gan dažādām laboratorijām un studiju telpām. Piedaloties “Husqvarna Latvia” pārstāvjiem, durvis tiks vērtas “Husqvarna” motorinstrumentu laboratorijai, kuras aprīkojumu ir dāvinājis uzņēmums.

Tāpat būs iespēja apskatīt auditorijas, tostarp profesora Aldona Grīnfelda vārdā nosaukto auditoriju, fakultātes informācijas centru – bibliotēku, datorklasi un konferenču zāli. Turklāt šobrīd fakultātē izveidotas vairākas jaunas laboratorijas: Meža aizsardzības laboratorija, Medniecības laboratorija, Mežistrādes laboratorija un Dendroloģijas laboratorija.

Meža fakultāte ir viena no senākajām LLU fakultātēm, kas savulaik dibināta 1920. gadā kā Latvijas Augstskolas Lauksaimniecības fakultātes Mežkopības nodaļa un atradās Rīgā. Mainoties vietām un nosaukumiem, savu pašreizējo mājvietu Jelgavā, Akadēmijas ielā 11, fakultāte ieguva 1957. gadā. Fakultāte īsteno astoņas studiju programmas dažādos studiju līmeņos, un jaunākā no tām ir “Ilgtspējīga mežsaimniecība”, kas paredzēta ārvalstu studentiem un tiek īstenota angļu valodā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.