Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atver durvis pasakai bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis”

Līdz 17. janvārim bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Jelgavā, Zemgales prospektā 7 aplūkojama mākslinieces Agijas Stakas pasaku dekorāciju, skiču un grāmatu izstāde “Atver durvis pasakai”.

Līdz 17. janvārim bērnu un jauniešu bibliotēkā “Zinītis” Jelgavā, Zemgales prospektā 7 aplūkojama mākslinieces Agijas Stakas pasaku dekorāciju, skiču un grāmatu izstāde “Atver durvis pasakai”. Izstādē ikviens var iepazīties ar autores darbiem, kā arī nofotografēties mākslinieces radītajās ilustrācijās un dekorācijās, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijā pazīstamā un dzīvespriecīgā māksliniece, bērnu grāmatu ilustratore un rakstniece A.Staka zīmējumus grāmatām rada jau no 1991. gada. Kopš tā laika ilustrētas gandrīz 200 grāmatas – gan latviešu un cittautu pasakas, gan autoru darbi, gan mākslinieces pašas sarakstīta un ilustrēta pasaka “Āpsēns Pēcis negrib mazgāties”. Grāmatu ilustrēšana, pastkaršu un grāmatzīmju veidošana ir mākslinieces sirdslieta, tāpat kā meditatīvie zīmējumi. Māksliniece regulāri rīko savu grāmatu ilustrāciju izstādes un tiekas ar lasītājiem. Jāpiebilst, ka viņa jau šogad ir tikusies ar bērniem “Zinītī”.

“Jelgavas bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis” ir skaistākā un modernākā bibliotēka, kurā esmu bijusi. Ar speciālu kluso istabu, ar galda spēlēm, ko izsniedz kā grāmatas uz mājām. Ar silto grīdu mazajiem un elektronisku zīmējamo galdu. Ar grāmatu liftu un iespēju pašam bērnam piereģistrēt izdevumus, ar pīkstuļvārtiem un legosienu – man tas viss bija kas jauns. Vareni! Paldies burvīgajām bibliotekārēm par uzaicinājumu uzstāties! Nav melots – Jelgava ir pilsēta izaugsmei!” tā pēc viesošanās “Zinītī” savā “Facebook” lapā rakstīja māksliniece.

A.Stakas ilustrētās grāmatas, kuras ir pieejamas Jelgavas bibliotēkās, var atrast ŠEIT.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā izstādē ikviens interesents varēs ne tikai aplūkot mākslinieces darbus, bet arī nofotografēties ilustrētajās pasaku dekorācijās, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības.

Bibliotēkas apmeklētājiem, tai skaitā bērniem no 12 gadiem, ir jāuzrāda sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts kopā ar personu apliecinošu dokumentu, izstādes norises vietā jāievēro divu metru distance (izņemot vienas mājsaimniecības pārstāvjus), kā arī jālieto sejas maska. Bērniem līdz 11 gadiem sertifikāts nav jāuzrāda.

Bērnu un jauniešu bibliotēkas “Zinītis” darba laiks pirmdienās, trešdienās un piektdienās ir no pulksten 10 līdz 18, otrdienās un ceturtdienās no pulksten 10 līdz 20 un sestdienās no pulksten 9 līdz 14, svētdienās bibliotēka ir slēgta.

Foto: Bērnu un jauniešu bibliotēka “Zinītis”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.